Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 12 października

12-10-2018, ostatnia aktualizacja 12-10-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Po danych osobowych czas na dalsze porządki w cyberprzestrzeni. Co jeszcze planuje UE

w maju zaczęło obowiązywać RODO, zaraz potem było o dyrektywie NIS, której implementacją była lipcowa polska ustawa o cyberbezpieczeństwie. W grudniu zacznie obowiązywać rozporządzenie o geoblockingu. A to tylko przedsmak tego, co czeka w najbliższej przyszłości przedsiębiorców działających na szeroko pojętym rynku cyfrowym. (...) I tak w Parlamencie Europejskim finalizowane są prace nad nową dyrektywą o prawie autorskimi (tzw. ACTA II) (...). Na końcowym etapie jest też rozporządzenie o swobodnym przepływie danych nieosobowych - ma uregulować m.in. przechowywanie danych w chmurze. Na stołach unijnych decydentów leżą też projekty: rozporządzenie ePrivacy, dyrektywy w sprawie niektórych aspektów dostarczania treści cyfrowych, noweli dyrektywy o usługach audiowizualnych.
S. C7-C11

 

Gazeta Wyborcza

 

Informatyka bez komputerów? Też fajna
Odróżniasz internet od YouTube'a? Zdajesz sobie sprawę, że SMS i e-mail to nie to samo? Zakładam, że skoro czytasz ten tekst, to na większość pytań odpowiesz twierdząco. Czyli zupełnie inaczej niż wielu 6-, 7- latków. Ulegamy złudzeniu. W życiu dzieci, które chodzą do podstawówek, komputery, tablety, smartfony i internet są tak samo obecne, jak w życiu poprzednich kilku pokoleń obecny był prąd. Oczywista oczywistość. I tu pojawia się błędne założenie, że skoro dzieciaki z czegoś korzystają to to rozumieją.
s. 19

 

Parkiet

 

Wniosek Playa też już czeka w UKE
Dodatkowe opłaty za usługi w roamingu w Unii Europejskiej obniżył od środy Polkomtel, operator sieci Plus z grupy Cyfrowy Polsat. Jak informowaliśmy, nowe dodatkowe opłaty, na które zgodził się Urząd Komunikacji Elektronicznej, są o mniej więcej połowę niższe niż wcześniej w przypadku rozmów, a w wypadku dostępu do internetu spadły o około 20 proc. Jak poinformował w odpowiedzi na nasze pytania UKE, decyzje o nowych stawkach wydano także dwóm wirtualnym operatorom, w tym Premium Mobile (związany z Cyfrowym Polsatem) oraz ITI Neovision, czyli właścicielowi satelitarnej platformy nc+. Martin Stysiak, rzecznik UKE, pytany o to, czy do urzędu wpłynęły wnioski od największych telekomów, przyznał, że na rozpatrzenie czeka pismo od P4, operatora sieci Play. Nie zdradził jednak, o zgodę na stosowanie jakich stawek ubiega się telekom należący do Play Communications.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803506_Wniosek_Playa_tez_juz_czeka_w_UKE.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

Gigabitowy internet odmieni cyfrową rozrywkę
Dzięki nowym technologiom oraz superszybkiemu internetowi elementy cyfrowej rozrywki wkraczają w nowe obszary życia. Nowe obszary cyfrowej rozrywki wyznaczy rozwój wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) oraz sztucznej inteligencji. Ale pod strzechy przeniesie je tylko wszechobecny gigabitowy internet. Biznes jest już gotowy na niezbędne inwestycje, ale państwo ma teraz poważną rolę do odegrania, by zbudować dla nich odpowiednie zachęty. To jest kierunek dla rozwoju firm z branży telekomunikacyjno-mediowej — uznali uczestnicy panelu „Giga Entertainment i jego następstwa”, który odbył się drugiego dnia ogólnopolskiej konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.
https://www.pb.pl/gigabitowy-internet-odmieni-cyfrowa-rozrywke-942431 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common