Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

II runda trzeciego internetowego konkursu: do wzięcia 143 mln zł

Marta Rzeźnicka 04-10-2018, ostatnia aktualizacja 04-10-2018 17:56

Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpisało drugą rundę trzeciego konkursu na dotacje do budowy sieci szerokopasmowego internetu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Tym razem chce rozdysponować 143 mln zł między podmioty, które zbudują sieć o parametrach NGA (minimum 30 Mb/s dla gospodarstw domowych, minimum 100 Mb/s dla szkół) na trzech obszarach inwestycyjnych.

Chodzi o niezagospodarowane do tej pory dwa podregiony w województwie opolskim (nyski, opolski) oraz jeden obszar w województwie małopolskim (krakowski, część A i B), w których zidentyfikowano nieco ponad 98 tys. gospodarstw domowych bez sieci oraz 371 szkół.

Beneficjenci konkursu powinni objąć zasięgiem sieci minimum 53,88 tys. gospodarstw domowych. Na realizację projektów będą trzy lata (36 miesięcy).

CPPC czeka na wnioski od 4 października do 11 stycznia przyszłego roku. Największe wsparcie może uzyskać operator sieci na obszarze krakowskim (nieco ponad 49,9 mln zł).

Przeczytaj więcej o:  CPPC , dotacje , internet , operatorzy

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common