Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 11 października

11-10-2018, ostatnia aktualizacja 11-10-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Telecuda. Diagnostyka zdalna to konieczność
Możemy zaoszczędzić 5 mld zł rocznie i skrócić kolejki. Polscy pacjenci mogą otrzymać zdalną diagnozę lekarską, korzystać z rehabilitacji, czy specjalistycznej opieki na odległość od 2016 r. Przynajmniej taką możliwość dały przepisy. Pod koniec 2015 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia. Najważniejszą wówczas zmianą było wskazanie, że świadczenia zdrowotne mogą być udzielane za pomocą systemów teleinformatycznych oraz, że lekarz może postawić diagnozę pacjentowi na odległość przy użyciu odpowiednich środków łączności.
S. A6

Przygotowania do e-przetargów
Firmy, które będą składać oferty przez internet nie powinny czekać na ostatnią chwilę. Zawieść może nie tylko ePUAP, ale też elektroniczny podpis. Już za tydzień przedsiębiorcy chcący ubiegać się o zamówienia publiczne powyżej unijnych progów będą musieli składać oferty via internet. To organizator przetargu zdecyduje, czy będą robić to za pośrednictwem którejś z platform komercyjnych czy też z przygotowanego przez Urząd Zamówień Publicznych miniPortalu.
S. B4

Otwartość danych nieoosobowych pomoże firmom
Nowe unijne przepisy mają przeciwdziałać tendencji do cyfrowego zamykania się w obrębie państwa oraz służyć rozwojowi sztucznej inteligencji i internetu rzeczy - pisze Damian Karwala, senior assocciate w kancelarii CMS.
S. B4

 

Gazeta Wyborcza

 

Którą aplikację taxi wybrać?
Uber, iTaxi, MyTaxi, czy Taxify? Z aplikacji taxi korzysta już co czwarty Polak. Porównaliśmy koszty, dostępność i udogodnienia, oferowane przez najpopularniejszych przewoźników.
S. 1, 18

Musicie wybrać: przemysł 4.0, albo śmierć
Jeśli świat będzie się rozwijał tak, jak dotychczas, to za kilka lat liderem innowacyjności będą Stany Zjednoczone, wytwarzania Chiny, usług - Indie, a Europa będzie muzeum - ostrzega Komisja Europejska. Czas więc na kolejną rewolucję w przemyśle. Są eksperci, którzy uważają, że pierwsza fabryka 4.0 powstanie pod koniec lat 20. tego wieku. Ale są już dziś technologie, które zbliżają nas do czwartej rewolucji przemysłowej. Jedną z nich jest druk 3D.
S. 8

 

Parkiet

 

Cyfrowy Polsat: Zapłata submarką
Grupa Cyfrowy Polsat zwiększy zaangażowanie w wirtualnej sieci komórkowej (MVNO) o nazwie Premium Mobile, opłacając nowe udziały tej firmy biznesem prowadzonym pod marką a2Mobile. W ten sposób do Grupy Cyfrowego Polsatu należeć będzie nie 1 udział, ale 25 proc. Premium Mobile. W grupie Cyfrowego Polsatu właścicielem a2Mobile jest spółka Aero2. Zgodnie z planem jej podziału, nowe udziały obejmą udziałowcy, czyli Polkomtel i Litenite, a kapitał Aero2 zostanie obniżony. Wartość przedsiębiorstwa a2Mobile wyceniono w tej transakcji na nieco ponad 14,7 mln zł (około 250 za udział), co oznacza, że 100 proc. akcji Premium Mobile wyceniono na około 63,5 mln zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803475_Cyfrowy_Polsat:_Zaplata_submarka.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common