Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Premium Mobile przejmuje klientów a2Mobile [nowe]

Urszula Zielińska 11-10-2018, ostatnia aktualizacja 11-10-2018 14:31

Grupa Cyfrowy Polsat zwiększa zaangażowanie w wirtualnym operatorze sieci komórkowej Premium Mobile, kontrolowanym obecnie przez Zygmunta Solorza, założyciela Polsatu.

Jak wynika z informacji prasowej Premium Mobile, Aero2 (spółka pośrednio zależna od Cyfrowego Polsatu) wniesie do MVNO markę a2Mobile wraz z całym przedsiębiorstwem, w tym z bazą użytkowników. W sumie liczba klientów Premium Mobile będzie liczyć około 200 tys., co w zestawieniu z dotychczas dostępnymi informacji oznacza, że z każdej z marek korzysta porównywalna liczba osób.

W planie połączenia biznesów podano, że udziałowcy Aero2 obejmą pakiet akcji odpowiadający około jednej czwartej całego Premium Mobile po podwyższeniu kapitału. Wartość przedsiębiorstwa a2Mobile wyceniono zaś na nieco ponad 14,7 mln zł (około 250 za udział), co oznacza, że 100 proc. akcji Premium Mobile wyceniono na około 63,5 mln zł.

Premium Mobile nie jest rentowne, ale notuje najlepsze wyniki na rynku przenoszenia numerów.

W 2017 r. zanotowało 15,4 mln zł przychodu, 14,9 mln zł straty operacyjnej i ponad 16,4 mln zł straty netto. Część kosztów MVNO to zapłata za dostęp do infrastruktury Polkomtela (przychody hurtowe Grupy Cyfrowy Polsat). Wynik netto MVNO grupa będzie zapewne konsolidować w 1/4.

"a2mobile i Premium Mobile to dwie dynamicznie rozwijające się marki na polskim rynku telekomunikacyjnym. Mają podobny model działania i świadczą usługi grupie klientów, których łączą podobne zainteresowania, wartości i zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne. W związku z tym została podjęta decyzja o dołączeniu klientów a2mobile do operatora Premium Mobile" - czytamy w informacji prasowej.

"Po dołączeniu klientów a2mobile do Premium Mobile, na rynku będzie działał operator świadczący usługi prawie 200 tysiącom klientów" - podano.

Zgodnie z informacją prasową, Premium Mobile ma zachować markę a2Mobile, ofertę i cenniki.

Przeczytaj więcej o:  a2mobile , aero2 , Premium Mobile

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common