Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 8 października

08-10-2018, ostatnia aktualizacja 08-10-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Stabilność potrzebuje współpracy
Państwo i prywatny biznes są na siebie skazane jeśli chodzi o zapobieganie zagrożeniom w sieci. Muszą jednak rozsądnie podzielić się obowiązkami i kosztami. Nowe przepisy poszły we właściwym kierunku. Wzajemne uzależnienie widać zwłaszcza w sferze infrastruktury krytycznej. - Część z niej jest w rękach prywatnych, np. banków i firm telekomunikacyjnych, a część w rękach państwa, np. energetyka. Konieczna jest współpraca, bo inaczej nie da się zapewnić bezpieczeństwa - mówi DGP Przemysław Dęba, dyrektor odpowiedzialny za bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych, infrastrukturę ICT i cyberbezpieczeństwo w Orange Polska.
S. A13

Niższy VAT pomoże e-prasie i e-bookom
Zapowiedź obniżenia stawek VAT na prasę i książki elektroniczne do poziomu stosowanego dla wydawnictw papierowych to dobra wiadomość dla obu rynków.
S. A9

Sprzedaż kilku przedmiotów na portalu to jeszcze nie biznes
Sam fakt wystawienia dużej liczby ogłoszeń sprzedażowych w serwisach internetowych nie przesądza o byciu przedsiębiorcą. Stwierdził tak właśnie Trybunał Sprawiedliwości UE.
S. B6

NFZ przypomni pacjentowi o wizycie SMS-em
Już w przyszłym roku o badaniu i konsultacji u lekarza powiadomi przychodnia lub NFZ. Takie rozwiązania - od lipca 2019 roku - chce wprowadzić resort zdrowia.
S. B11

Rozliczenie dochodu z kryptowalut za 2018 rok nie będzie łatwiejsze
Rząd wycofał się z pomysłu aby uregulować zasady opodatkowania walut wirtualnych z mocą wsteczną od 1 stycznia br.. Gracze obracający bitcoinami czy ethereum muszą więc zmierzyć się z dotychczasowymi problemami.
S. C3

Puls Biznesu

Asseco dokłada do parlamentaryzmu
Wdrożenie nowego systemu głosowań w Sejmie opóżnia się. Ze względu na kary umowne i większy od spodziewanego nakład prac Asseco dołoży do kontraktu. Budowa systemu obsługi głosowań w Sejmie, którego wykonawcą jest konsorcjum Asseco Poland, Asseco Data Systems i Asseco Lithuania, jest opóźniona o rok. Kontrakt pod wodą Konsorcjum liczy się z karami umownymi, ale nie tylko one zdecydują o „rentowności” kontraktu.
https://www.pb.pl/asseco-doklada-do-parlamentaryzmu-941977 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Burzliwy koniec roku w dystrybucji sprzętu IT
Rynek IT w tym roku urośnie o niemal 6 procent. Jednak firmy handlujące sprzętem odczują ten wzrost w niewielkim stopniu. Wojna cenowa, liczne kontrole skarbowe, niskie marże i agresywna konkurencja ze strony zagranicznych koncernów – to tylko niektóre z wyzwań stojących przed dystrybutorami. W sumie w pierwszym półroczu niewypłacalność ogłosiło w Polsce 82 hurtowników wobec 75 rok wcześniej – wynika z danych Euler Hermes. Pod presją jest m.in. segment dystrybutorów IT. W ostatnich dniach najgłośniej było o ABC Dacie i Actionie.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1387529-Burzliwy-koniec-roku--w-dystrybucji-sprzetu-IT.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common