Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Przegląd prasy rpkom.pl

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 5 października

05-10-2018, ostatnia aktualizacja 05-10-2018 07:30

Gazeta Wyborcza/Wwyborcza.tech

Lekarz stworzył aplikację. Wystarczy znać rejestrację auta, żeby wysłać wiadomość do kierowcy. Np. "czy mógłbyś przeparkować swój samochód"

Chcesz zwrócić innemu kierowcy uwagę na złe parkowanie albo awarię w jego aucie, a może chcesz kupić od niego auto? Zbigniew Sobejko i Piotr Bereziewicz stworzyli aplikację, która umożliwia skomunikowanie się z kierowcą innego samochodu, wystarczy znać numer rejestracyjny. http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24005006,nowa-aplikacja-wystarczy-znac-rejestracje-auta-zeby-napisac.html (dostęp płatny)

Lex Facebook
W centrali Facebooka wisi duże hasło wypisane czerwoną czcionką "Move Fast and Break Things", czyli "Ruszaj się szybko i psuj". To chyba najlepsze podsumowanie tego, jak gigant po cichu, ale szybko stworzył swoje własne prawo dla 2,2 mld ludzi z całego świata. http://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165057,24005133,lex-facebook.html (dostęp płatny)

[srodtytu]Parkiet

Grupa z Plusem na plusie
Telekomunikacyjne marki Zygmunta Solorza brylowały na rynku przenoszenia numerów w minionym kwartale. 1,38 mln numerów komórkowych przeniesiono w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku z sieci do sieci – wynika z naszych szacunków na podstawie danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To o ok. 10 proc. mniej niż w tym samym okresie 2017 r., obejmującym debiut giełdowy Playa.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803343_Grupa_z_Plusem_na_plusie.html (dostęp płatny)

Najciekawsze newsy ze świata kryptowalut i technologii blockchain
Serwis ICORating opracował raport bezpieczeństwa dotyczący platform do handlu kryptowalutami. Pod lupę wzięto 100 giełd, na których dzienne obroty przekraczały milion dolarów. Okazuje się, że aż 32 proc. platform ma błędy w kodzie, a 41 proc. pozwala użytkownikom na tworzenie haseł mających mniej niż 8 znaków. Według opracowanego rankingu najbardziej bezpieczna jest Coinbase Pro, a najmniej OKCoin.cn. Polski BitBay z siedzibą na Malcie znalazł się na 45. pozycji.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803317_Najciekawsze_newsy_ze_swiata_kryptowalut_i_technologii_blockchain.html (dostęp płatny)

[srodtytu]Puls Biznesu

Zygmunt Solorz odbiera numery
Lata dominacji Playa w publikowanych co kwartał przez Urząd Komunikacji Elektronicznej raportach o przenoszeniu numerów między operatorami komórkowymi to już przeszłość.
https://www.pb.pl/zygmunt-solorz-odbiera-numery-941830 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common