Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki przenoszenia numerów w III kw. 2018 roku: spółki Zygmunta Solorza wiodą prym

Urszula Zielińska 04-10-2018, ostatnia aktualizacja 04-10-2018 10:11

Najlepszy wynik przenoszenia numerów komórkowych w III kwartale 2018 r. w Polsce należał do wirtualnego operatora Premium Mobile (15,67 tys. nad kreską), podwiązanego kapitałowo od tego roku do Grupy Cyfrowy Polsat. Najsłabszy zaś (prawie 23,96 tys. numerów na minusie) do Orange Polska – wynika z danych opublikowanych dziś rano przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Grupa Cyfrowy Polsat, nie tylko za sprawą Premium Mobile, była w III kw. br. liderem przenosin jeśli chodzi o ostateczny ich wynik z ponad 18 tys. pozyskanych numerów komórkowych. Sieć mobilna Plus na czysto pozyskała w ten sposób 10,85 tys. numerów, spółki z grupy Netii (nadal jest MVNO Playa) prawie 3,2 tys. numerów, a Aero2 4,54 tys. numerów. Niewielkie ujemne wyniki odnotowały marki Cyfrowy Polsat i Sferia.

Dodatni bilans, ale nieznaczny (140 SIMów) miał także T-Mobile Polska.

Natomiast drugi najsłabszy wynik należał do P4, operatora sieci Play, który wprawdzie nadal pozyskuje najwięcej numerów, ale także najwięcej ich traci. Ostatecznie, w III kw. br. Play stracił na rzecz konkurencji na czysto 22,47 tys. numerów.

Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play na blogu korporacyjnym skomentował te dane podkreślając, że w segmencie post-paid bilans telekomu jest dodatni.

"PLAY utrzymuje pozytywny bilans w MNP w segmencie postpaid. Pokazuje to idealnie, że nasza strategia skoncentrowana na kliencie działa i ma się bardzo dobrze. Cieszy to tym bardziej, że wraz ze wzrostem naszej bazy i byciem numerem jeden to naturalne choćby z matematycznego punktu widzenia, że ruch w naszej bazie jest duży w obu kierunkach. Widać bardzo wyraźnie pozytywny wpływ naszych ostatnich akcji 6 miesięcy/9 miesięcy z Samsungiem bez abonamentu i bardzo dobrze to prognozuje na kolejny kwartał" - napisał Gruszka.

"Co oczywiste pozytywne wyniki w MNP abonamentowym przekładają się pozytywnie na cała bazę abonamentową PLAY w trzecim kwartale. Więcej na ten temat podczas prezentacji wyników spółki w połowie listopada" - dodał rzecznik telekomu.

Ktoś zapyta o rynek prepaid. No cóż tutaj konkurencja jest ogromna i klienci bardzo często migrują. Fajnie, że system działa w taki przyjazny dla klientów sposób. Kiedyś częściej dziś to nie zwykłe rzadka sytuacja kiedy klient ma z tym problem.

Podobnie jak w poprzednich kwartałach dobrze radziła sobie Netia i jej spółki zależne, a także telewizje kablowe (wynik Vectry to 1,41 tys., Inei 1,37 tys.) i platforma satelitarna Nc+ (3,96 tys.), oraz inni wirtualni operatorzy działający na sieci P4. P4 korzysta w ten sposób pośrednio na rozliczeniach z MVNO.

Największy MVNO na sieci P4 – Virgin Mobile Polska – zanotował w III kw. br. ujemny bilans, oddając na czysto około tysiąca numerów. W sumie z sieci do sieci przeniesiono w ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 września 449,58 tys. numerów, a najwięcej w lipcu (prawie 152 tys.).

UKE opublikował dziś także tradycyjnie już dane o przenoszeniu numerów stacjonarnych. Skala tego zjawiska gospodarczego jest jednak nadal dużo mniejsza niż w przypadku numerów mobilnych. W sumie z sieci do sieci przeniesiono w III kw. br. 98,7 tys. numerów. Liderem pod względem bilansu była Inea (8,36 tys.), a kolejne miejsca zajęły T-Mobile (8,17 tys.) oraz Polkomtel (6,3 tys.).

Przeczytaj więcej o:  mnp , Orange , play , Plus , przenoszenie numerów , UKE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common