Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Rynek smartfonów w Polsce w II kw. 2018 według IDC

Urszula Zielińska 30-09-2018, ostatnia aktualizacja 30-09-2018 21:53

W drugim kwartale 2018 roku w Polsce sprzedało się niecałe 2,2 mln smartfonów - wynika z szacunków firmy analitycznej IDC, udostępnionych rpkom.pl. Według Marka Kujdy, menedżera w polskiej części IDC, to oznacza wzrost o 6 proc. rok do roku w kwartale, a w całym półroczu o około 4 proc. (do prawie 4,3 mln sztuk).

W kwartale zakończonym 30 czerwca pierwszych pięciu producentów pod względem liczby sprzedanych inteligentnych telefonów to wg. IDC kolejno: Samsung, Huawei, Xiaomi, Apple oraz LG.

W zestawieniu z rankingiem TOP5 sprzed roku awansowały Apple i Xiaomi (w II kw. 2017 r. zajmowały odpowiednio czwarte i piąte miejsce).

Osłabiła się natomiast mocno pozycja LG i Lenovo (spadły z odpowiednio trzeciego i czwartego miejsca na miejsce piąte i szóste).

O wynikach rynku smartfonów w Polsce w I kw. br. pisaliśmy tutaj. Przez pierwsze trzy miesiące br. producenci mogli dostarczyć na rynek 2,1 mln urządzeń, o 2 proc. więcej niż w I kw. 2017 r.

Przeczytaj więcej o:  IDC , Marek Kujda , smartfony

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common