Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

Technologie i urządzenia

Testy RPKOM.pl: HP EliteBook X360 nie do zabawy

Marta Rzeźnicka 30-09-2018, ostatnia aktualizacja 30-09-2018 09:00

Niewielki, elegancki ultrabook z błyszczącym logo HP w obudowie z matowego aluminium sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie. Konstrukcja z jednego kawałka metalu zapewnia dużą wytrzymałość urządzenia. Producent chwali się, że przygotowując komputer stworzył produkt mający sprostać wyzwaniom armii. Efektem tej pracy jest certyfikat Mil STD 810 nadawana przez amerykańskich marines produktom cechującym się wyjątkową wytrzymałością na tle konkurentów. Nie jest to jednak laptop do rozrywki.

Zgodnie z zapewnieniami upadek z 1,2 metra nie powinien negatywnie wpłynąć na wygląd urządzenia, ale przede wszystkim na jego pracę. HP EliteBook posiada dwie ważne dla osób często zmieniających miejsce pracy cechy.

Lekki ale niełatwy

Pierwsza z nich to bateria. Pełne naładowanie trwa około 6 godzin (tu uwaga: nie byłam pierwszą osobą testującą akurat ten egzemplarz i nie mam wiedzy jak została sformatowana). Przy dużej intensywności użytkowania komputera, bez oglądania materiałów wideo, akumulator pozwoli na nieprzerwane 8 godzin pracy. To wynik co najmniej dobry w porównaniu do innych przedstawicieli tej półki produktowej.

Druga bardzo ważna kwestia to waga. Niespełna 1300 gramów urządzenia posiadającego wejścia do niemal wszystkich zewnętrznych źródeł i zawierająca pojemny akumulator daje duży komfort i wygodę podróży. W najszerszym miejscu EliteBook ma niespełna 1,5 cm grubości, co odpowiada pełniejszej teczce z dokumentami. Przekątna ekranu liczy sobie 13 cali, co sprawia, że komputer mieści się w tradycyjnej wielkości plecaku podręcznym.

EliteBook może stać się tabletem (jest tzw. urządzeniem konwertowalnym), gdy maksymalnie otworzymy obudowę i połączymy tył ekranu i klawiatury.

Tu trzeba wspomnieć, że samo otwarcie tego szczupłego laptopu nie jest wygodne. Przerwa między dwiema częściami jest wąska i wymaga precyzji od użytkownika. Można to oczywiście zrzucić na karb niewielkiej grubości, jednak akurat z tym problemem inni producenci poradzili sobie dużo lepiej. Swoją drogą, ten mankament może być zaletą, jeśli urządzenie trafi w ręce małoletnich. Podobnie jak funkcja spowalniania zamknięcia wieka laptopu.

Włącznik urządzenia to niewielki przycisk umiejscowiony na lewym boku. Nie jest to najcelniej dobrana lokalizacja, ponieważ zwyczajowo włączamy otwarty komputer. Stąd bardziej intuicyjne i wygodniejsze jest szukanie przycisku on-off nad klawiaturą lub w jej bezpośredniej okolicy.

Rozkład klawiatury będzie wygodny także dla osoby o większej dłoni dzięki sporym odległościom między przyciskami. Wyjątek stanowią szczupłe klawisze z tabulatorami (góra, dół). Wadą klawiatury jest dźwięk, który wydają przyciski: dość głośne klikanie może przeszkadzać osobom w pobliżu.

Pochwalić trzeba podświetlanie poszczególnych klawiszy: jest równomierne, jasność bieli jest dwustopniowa, co ma znaczenie szczególnie w niekorzystnych warunkach oświetlenia.

Bardzo wydajny jest touch-pad: duży, czuły, wspiera obsługę gestów, a na dole ma dwa przyciski wydające charakterystyczny dźwięk, dzięki czemu trudniej o pomyłkę.

Do pracy, nie rozrywki

Ekran z klasy średniej 13,3 calowy ekran w technologii Full HD zabezpieczony szkłem Gorilla Glass. Jego negatywnym wyróżnikiem są grube jak na topowe urządzenie krawędzie. Wyświetlacz jest dość ciemny i może sprawić zawód przy pracy w nasłonecznionych miejscach. Szczególnie, że jest błyszczący. Kolejne odbijające się przedmioty oraz światło dają się we znaki niekiedy uniemożliwiając jakąkolwiek działalność.

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  hp , komputer przenośny , laptopy , test HP EliteBook , Ultrabook

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common