Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 26 września

26-09-2018, ostatnia aktualizacja 26-09-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Dyrektywa NIS to nie RODO. I kary, i mobilizacja dużo mniejsze

Gdy trzy miesiące po RODO weszła w życie ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, mówiło się, że także z nią samorządy będą mieć problemy. Bo to kolejne obowiązki i wymagania. Jednak już słychać głosy, że niewiele się zmieni.
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/55637,26-wrzesnia-2018/65472,Samorzad-i-Administracja/672493,Dyrektywa-NIS-to-nie-RODO.-I-kary-i-mobilizacja-duzo-mniejsze.html (dostęp płatny)

Ustawa o cyberbezpieczeństwie nie nakłada na samorządy szczególnych wymogów
Jeśli już ktoś ma się zająć cyberbezpieczeństwem, powinna to być osoba mająca pewne podstawy teoretyczne i praktyczną znajomość systemów IT, ich konfiguracji i świadomości zagrożeń. Odradzałbym typowego „pana informatyka od drukarek” – mówi Łukasz Olejnik.
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/55637,26-wrzesnia-2018/65472,Samorzad-i-Administracja/672495,Ustawa-o-cyberbezpieczenstwie-nie-naklada-na-samorzady-szczegolnych-wymogow.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

4FUN Media: Prezes: spółki zależne mają potencjał

Nie ma pewności, że działania zarządu wspierające realizację planów biznesowych spółek telewizyjno-marketingowej grupy 4Fun Media przyniosą efekty – zwraca uwagę akcjonariuszom audytor spółki firma Pro Audyt w raporcie z przeglądu półrocznego sprawozdania. Chodzi o prognozy finansowe dla spółek kupowanych w ostatnich latach przez 4Fun Media: Program (dystrybucja i doradzanie kanałom...
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803065_4FUN_Media:_Prezes:_spolki_zalezne_maja_potencjal.html (dostęp płatny)

Ofensywa Comarchu w ERP
Krakowska spółka pochwaliła się dwucyfrową dynamiką wzrostu przychodów w segmencie oprogramowania dla przedsiębiorstw. Utrzyma takie tempo w kolejnych miesiącach?
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803064_Ofensywa_Comarchu_w_ERP.html (dostęp płatny)

UOKiK: druga faza
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał do drugiego etapu postępowanie z wniosku Vectry o zgodę na przejęcie Multimedia Polska. To oznacza, że telewizje kablowe (numer 2 i 3 pod względem liczby abonamentów) mogą czekać jeszcze cztery miesiące na decyzję urzędu, nie licząc czasu na odpowiedzi na...
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803068_UOKiK:_druga_faza.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common