Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Serwery Home.pl odmówiły posłuszeństwa. Firma: to był atak

Marta Rzeźnicka 24-09-2018, ostatnia aktualizacja 24-09-2018 15:39

Dziś w godzinach przedpołudniowych część firm internetowych w Polsce przestała być widoczna dla użytkowników. Jak się okazuje łączy je jedno: korzystają z usług hostingowych Home.pl, czyli jednej z największych pod względem liczby obsługiwanych adresów firmy w kraju.

Home.pl wydało w tej sprawie komunikat prasowy zapewniając, że poradziło sobie z problemem, a jego źródłem był atak DDoS na serwery.

"Był to największy atak DDoS w ponad 20 letniej historii firmy. W wyniku prac administracyjnych o godzinie 9:45 atak został powstrzymany, a dostępność usług home.pl w pełni przywrócona" - czytamy w komunikacie. Firma nie podała źródła ataku.

W ostatnim raporcie NASK dotyczącym firm pełniących funkcje rejestratora nazw z domeną .pl nie pada nazwa Home.pl. Można jednak wywnioskować z niego, że firma, wieloletni lider, zajmuje obecnie drugie miejsce pod względem liczby obsługiwanych nazw i abonentów z domeną .pl.

Przeczytaj więcej o:  cyberbezpieczeństwo , domeny , Home.pl , hosting

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common