Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

SferaNet: 97 szkół podłączonych do sieci POPC

Urszula Zielińska 24-09-2018, ostatnia aktualizacja 24-09-2018 14:54

SferaNET, operator sieci szerokopasmowej z Bielska-Białej poinformowała dziś o postępach w realizacji umowy o dotację do inwestycji zawartej 9 sierpnia 2017 roku z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Do 24 września ISP podłączył budynki oświatowe w 68 lokalizacjach, w których mieści się 97 szkół.

SferaNet podała, że w przypadku punktów adresowych jest to 80 proc. objętych umową, a w przypadku liczby szkół - 81 proc..

"Tym samym Spółka zrealizowała zapisy umowy na dofinansowanie realizacji projektu" - podał zarząd.

SferaNET realizuje inwestycję na obszarze Bielsko-Biała A, czyli w powiecie bielskim i cieszyńskim. Zgodnie z umową z CPPC pierwszych 80 proc. szkół powinna była podłączyć w 14 miesięcy od podpisania umowy, a na pozostałe 20 proc. jest o 6 miesięcy więcej.

Analogiczny mechanizm zaszyty jest także w umowach instytucji z innymi beneficjentami konkursów.

SferaNET realizuje projekt, którego całkowita wartość to 61,8 mln zł. Otrzymała nań 33,57 mln zł dotacji, co stanowi 85 proc. wartości kosztów kwalifikowanych projektu.

Za te pieniądze wybuduje 1,3 tys. km sieci światłowodowej, w zasięgu której znaleźć ma się 26 tys. punktów adresowych na obszarach tzw. białych plam.

W zakresie rzeczowym firma zobowiązała się zrealizować projekt do 30 września 2020 r.

Przeczytaj więcej o:  CPPC , iPS , operatorzy , POPC , SferaNet

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common