Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 24 września

24-09-2018, ostatnia aktualizacja 24-09-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Narzędzia analityka: od lupy do Google Maps
Są kraje, gdzie urzędnicy wykorzystują nowe technologie do określania wysokości podatku od nieruchomości. Dziesięć lat temu urząd skarbowy prowincji Buenos Aires kupił licencję Google Earth i uzyskał dostęp do zdjęć o dużej rozdzielczości, dzięki którym mógł porównać deklaracje składane przez podatników z cyfrową bazą danych. Przez pół roku odkryto 70 tys. „nowych” budynków i 1,5 tys. basenów oraz mnóstwo ziemi pod uprawy.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1272071,sierant-narzedzia-analityka-od-lupy-do-google-maps.html (dostęp płatny)

Niektórzy elektroniczne sprawozdania finansowe złożą już teraz 
Od 1 października 2018 r. nowe przepisy dotyczące formy przygotowywania tych dokumentów jako pierwsze zastosują jednostki z rokiem obrotowym innym niż kalendarzowy. Większość zrobi to dopiero w 2019 r. Podmioty, które mają rok obrotowy przesunięty względem kalendarza po 30 wrzśnia sporządzą sprawozdanie finansowe w postaci elektronicznej w określonej strukturze danych. W ustawie o rachunkowości w brzmieniu obowiązującym od 1 października 2018 r. w art. 45 ust. 1f wskazano, że sprawozdanie finansowe sporządza się w postaci elektronicznej oraz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. 
https://edgp.gazetaprawna.pl/e-wydanie/55635,24-wrzesnia-2018/65459,Rachunkowosc-i-audyt/672303,Niektorzy-elektroniczne-sprawozdania-finansowe-zloza-juz-teraz.html (dostęp płatny)

 

Wyborcza.pl

 

Błąd w Twitterze ujawniał prywatne wiadomości między firmami a użytkownikami
Twitter ujawnia błąd, który upubliczniał prywatne wiadomości na linii firma - klient. Nie wiadomo, ilu użytkowników problem dotknął ani dlaczego tak się stało. http://wyborcza.pl/7,156282,23960295,blad-w-twitterze-ujawnial-prywatne-wiadomosci-miedzy-firmami.html (dostęp płatny)

 

Parkiet

 

Technologiczne giganty pod presją. Nadchodzi czas na zakupy
Baidu, Alibaba i Tencent kiepsko sobie radzą w tym roku. Baidu, Alibaba i Tencent to trzy spółki wspólnie określane akronimem BAT, które miały być rynkowym wyzwaniem dla amerykańskich spółek z grupy FAANG (Facebooka, Apple'a, Amazona, Netflixa i Alphabet). Cała trójka kiepsko sobie radzi jednak w tym roku na giełdach. 
http://archiwum.parkiet.com/artykul/803007_Technologiczne_giganty_pod_presja_Nadchodzi_czas_na_zakupy.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common