Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nexera ma umowę ramową z T-Mobile Polska

Urszula Zielińska 18-09-2018, ostatnia aktualizacja 18-09-2018 19:21

Nexera, spółka należąca do konsorcjum Nokii i funduszu Infracapital i T-Mobile Polska podpisały umowę ramową, na mocy której komórkowy operator będzie mógł skorzystać z szerokopasmowej sieci światłowodowej drugiej strony.

To już drugi duży gracz detaliczny, z którym Nexera podpisuje umowę w tej sprawie po Orange Polska.

T-Mobile, podobnie jak i Orange będzie mógł skorzystać z infrastruktury Nexery we wszystkich 13 obszarach inwestycyjnych, które firma ta zdobyła w tzw. drugim konkursie 1. osi POPC.

Według Andreasa Meirhofera, prezesa T-Mobile Polska, po stronie telekomu nie ma żadnych konkretnych zobowiązań co do wykorzystania sieci.

Najpóźniej w 2020 r. sieć Nexery obejmie ponad 450 tys. gospodarstw domowych głównie na terenach wiejskich i podmiejskich, z czego 280 tys. - przy wykorzystaniu środków unijnych.

Umowa obejmuje również możliwość dzierżawy przez T-Mobile tzw. ciemnych włókien na potrzeby realizowania usług dla klientów obszaru B2B - podano.

T-Mobile poinformował z kolei, że zamierza skorzystać z sieci Nexery pierwszy raz w 2019 roku.

- Umowa ta w znakomity sposób uzupełnia nasz potencjał dostarczania usług stacjonarnych w technologii FTTH dla klientów indywidualnych indywidualnych - uważa Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska, cytowany w komunikacie.

Oprócz już ustalonych warunków dzierżawy, przed uruchomieniem pierwszych usług mają dopracować jeszcze szczegółowe zasady dostarczania ich klientom.

Przeczytaj więcej o:  Nexera , Orange Polska , T-Mobile Polska

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common