Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 20 września

20-09-2018, ostatnia aktualizacja 20-09-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Nowy system ZUS będzie rozwinięciem dotychczasowego
Skoro obecny system informatyczny się sprawdza, to trzeba go unowocześnić, a nie tworzyć od podstaw nowy - mówi wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ds. IT, Krzysztofem Dyki.
S. B8

RODO w szkole. 30 pytań i odpowiedzi
Czy można podpisywać szafki dzieci? Ogłosić listę przyjętych na stronie internetowej? Pozwolić by nauczyciel sprawdzał klasówki w domu? Rozwiewamy najważniejsze wątpliwości rodziców, uczniów,  dyrektorów i nauczycieli dotyczące ochrony danych osobowych.
Dodatek Prawo na co Dzień, s. I-VIII

Gazeta Wyborcza


Mieszkańcy polują na trolle
Stowarzyszenie mieszkańców Miasto Ursynów znalazło kilkadziesiąt fikcyjnych kont na Facebooku, które popierają obecnego burmistrza.
S. 6

Puls Biznesu

Trzy polskie fintechy eksportowe
Zafe i Horum mogą być gotowe do startu już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wojciech Sobieraj dopiero kompletuje zespół. Zafe po kreolsku znaczy „własny biznes, na własny rachunek”. Zafe to również czas przeszły hiszpańskiego czasownika „zafa” — uwolnić się, puścić na wolność. Zafe to wreszcie kawiarnia w japońskim mieście Gotenba w prefekturze Shizouka. Tyle jeśli chodzi o podpowiedzi z internetu, co może oznaczać nazwa „zafe” zastrzeżona na początku września przez Alior w urzędzie patentowym. 
https://www.pb.pl/trzy-polskie-fintechy-eksportowe-940447 (dostęp płatny)

bValue wykłada kasę na powiadomienia
Fundusz venture zainwestował w PushPushGo, krakowską platformę do powiadomień push. Ma jej pomóc w ekspansji zagranicznej. Telefon wibruje w kieszeni lub w torebce. To znajomy, szef, matka? Nie, to jedna z zainstalowanych aplikacji wysyła powiadomienie push. Technologia jest w użyciu od blisko dekady, ale prawdziwy rozkwit — nie tylko na smartfonach, ale i na zwykłych komputerach — przeżywa w ostatnim czasie. „Pushe” w założeniu mają zwiększać ruch na stronach internetowych, budować lojalność użytkowników i informować ich na bieżąco o treściach czy produktach, którymi mogą być zainteresowani. 
https://www.pb.pl/bvalue-wyklada-kase-na-powiadomienia-940441 (dostęp płatny)

Dotacje na małe projekty IT
Granty pomogą wdrożyć nowe usługi elektroniczne w administracji publicznej. Wykonawcami przedsięwzięć będą firmy informatyczne. Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) uruchomiło pilotaż, który powinien zwiększyć dostęp przedsiębiorców do projektów związanych z e-administracją. Nabór z działania 2.1 programu Polska Cyfrowa („Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”) wspiera małe projekty informatyczne o wartości do 5 mln zł. Konkurs jest skierowany m.in. do sądów i instytucji rządowych. 
https://www.pb.pl/dotacje-na-male-projekty-it-940432 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common