Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Ruszyła seria rozpraw dot. pasma 800 MHz Sferii

Urszula Zielińska 17-09-2018, ostatnia aktualizacja 17-09-2018 15:17

10 i 27 września, 2 i 25 października oraz 22 listopada to daty rozpraw w sporze o ugodę z udziałowcami Sferii (Grupa Cyfrowy Polsat) wytoczonym państwu przez T-Mobile Polska. T-Mobile domaga się unieważnienia ugody z 2013 roku, w której rząd zgodził się przekazać Sferii poza aukcją blok pasma 800 MHz w ramach naprawy wcześniejszej szkody.

Według osób znających przebieg pierwszej rozprawy strona pozwana domaga się obecnie zmiany składu sędziowskiego. Powodem mają być związki jednej z sędzi z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, który był zaangażowany w realizację ugody od strony formalnej. Sędzia przyznać miała podczas rozprawy, że pracowała w UKE, ale zanim doszło do ugody państwa z udziałowcami Sferii.

Jeszcze nie wiadomo, czy skład sędziowski faktycznie się zmieni.

Trudno przewidzieć, jaki realny wpływ zakończenie tego sporu może mieć dla Sferii, której rezerwacja częstotliwości wygasa z końcem br. Wprawdzie Sferia wystąpiła do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przedłużenie rezerwacji, ale czy rezerwację odbierze, wcale nie jest pewne. UKE podyktował już cenę – 1,73 mld zł – za przedłużenie rezerwacji. Gdyby Sferia tę kwotę zapłaciła, byłoby to spore zaskoczenie.

Udziałowcy Sferii (pośrednio Zygmunt Solorz) czekają na wyrok arbitrażu w Paryżu, do którego pozwali państwo. Zygmunt Solorz nie wykluczył niedawno, że jeśli wyrok będzie dla niego korzystny, będzie chciał rozmawiać z rządem – w domyśle o kompensacji należności. Inna firma miliardera – Elektrim – ma natomiast sporne zobowiązania wobec fiskusa wynoszące 1,3 mld zł.

Przeczytaj więcej o:  800 mhz , Cyfrowy Polsat , sferia , T-Mobile

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common