Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 19 września

19-09-2018, ostatnia aktualizacja 19-09-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Premier chce szybkiego Internetu, wójtowie go blokują ze strachu o spadek przychodów

Resort cyfryzacji planuje zmianę przepisów, która pomoże zrealizować jedną z obietnic premiera dotyczącą szybkiego internetu w gminach. Zdaniem części samorządów nowelizacja może być niekonstytucyjna. „100 megabitów na 100-lecie niepodległości” – ten zainicjowany rok temu program stał się jednym z priorytetów Mateusza Morawieckiego w kampanii samorządowej. Zakłada, że do 2022 r. do każdej gminy zostanie doprowadzone łącze światłowodowe. Koszt – ok. 4 mld zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1264967,realizacja-obietnicy-premiera-dotyczaca-szybkiego-internetu-w-gminach.html (dostęp płatny)

iPhone'y za drogie na Polaków. Rynek smartfonów zdominowali Chińczycy
Polski rynek zdominowały smartfony ze średniej półki wytwarzane przez firmy z Chin. Udział Apple’a to niecałe 9 proc. Aby mieć najnowszy model iPhone’a, smartfona amerykańskiego koncernu Apple, z największym ekranem i najbardziej pojemną pamięcią, należy w Polsce zapłacić 7200 zł. Za najsłabszy model 3700 zł. To ograniczy ich popularność w naszym kraju.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1264969,rynek-smartfonow-w-polsce-zdominowali-chinczycy.html (dostęp płatny)

W przetargach nie będzie obligu wystawiania e-faktur
Przedsiębiorstwo realizujące zamówienia publiczne nie będą na razie musiały wystawiać takich elektronicznych dokumentów. Jeśli się jednak na to zdecydują, to administracja będzie zobligowana do ich przyjmowania. Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy o  elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznych, koncesjach na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwach publiczno-prywatnych. Zgodnie z nim od 18 kwietnia 2019 r. wszystkie instytucje udzielające zamówień powyżej 30 tys. euro będą musiały przyjmować od wykonawców e-faktury. W przypadku zamówień poniżej wspomnianego progu oblig ten zacznie obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r. Sami przedsiębiorcy nie będą jednak na razie zobowiązani do wystawiania e-faktur. 
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1264852,e-faktury-w-zamowieniach-publicznych.html (dostęp płatny)

Parkiet

ATM: Spadkobiercy sprzedadzą akcje
W poniedziałek akcja ATM, wieloletniego lidera rynku centrów przetwarzania danych w Polsce, kosztowała na giełdzie 6,22 zł. We wtorek notowania firmy skoczyły nawet o prawie 78,5 proc. (maksymalnie do 11,1 zł), gdy okazało się, że jeszcze w tym miesiącu Grupa MCI odkupi od spadkobierców założyciela ATM-u Tadeusza Czichona jedną czwartą firmy, płacąc za walor 11,18 zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802876_ATM:_Spadkobiercy_sprzedadza_akcje.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common