Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 18 września

18-09-2018, ostatnia aktualizacja 18-09-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Od 3 grudnia koniec z geoblokowaniem. Jakie zmiany czekają konsumentów i sprzedawców?
- Sprzedawcy on-line nadal będą mogli mieć różne wersje swoich stron internetowych, np. językowych lub dla poszczególnych krajów, czy regionów UE, z ofertą handlową, w tym cenami różnymi dla różnych państw UE lub dla określonych grup klientów. Warunkiem jednak jest to, aby wszyscy klienci z UE mieli równy dostęp do każdej wersji sklepu i możliwość dokonania zakupu na warunkach handlowych tam oferowanych - mówi w wywiadzie dla gazetaprawna.pl Katarzyna Racka, radca prawny w kancelarii BWHS Bartkowiak Wojciechowski Hałupczak Springer. 
http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/1261939,zakaz-geoblokowania-do-3-grudnia-co-sie-zmieni.html (dostęp płatny)

Polska na dronach nie poleci
Opracowywane przez Komisję Europejską rozporządzenie U-Space będzie kluczowe dla rynku. W świetle programu U-Space przestrzeń powietrzna do 150 m nad ziemią ma być nadzorowana w analogiczny sposób do przestrzeni lotniczej. Obecnie ruch dronów kontrolują wyłącznie ich właściciele, którzy możliwość ewentualnej kolizji oceniają na oko. Ma się to jednak zmienić. Bezzałogowe statki powietrzne będą monitorowane zdalnie. Tym samym będą poruszać się bezkolizyjnie w specjalnie wytyczonych korytarzach powietrznych.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/1263437,polska-na-dronach-nie-poleci.html (dostęp płatny)

Planowanie przestrzenne wkroczy w cyfrową erę
Plany miejscowe, studia uwarunkowań i inne akty planowania przestrzennego będą musiały być przygotowywane także w formie elektronicznej. Dzięki temu w internecie będzie można zobaczyć zasięgi obowiązujących planów zagospodarowania oraz powiązanych z nimi dokumentów. Mają one mieć postać cyfrowych rysunków wraz z nadanymi georeferencjami (czyli wpisaniem mapy w układ współrzędnych). Ramy prawne dla elektronizacji dokumentów planistycznych stworzy nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1073), nad którą pracuje Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Projekt trafił właśnie do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1263400,cyfryzacja-planowania-przestrzennego.html (dostęp płatny)

 

Gazeta Wyborcza

...
Poprzednia
1 2 3 4 5

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common