Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Spadkobiercy Tadeusza Czichona sprzedadzą akcje ATM

Urszula Zielińska 17-09-2018, ostatnia aktualizacja 17-09-2018 22:12

11,18 zł za akcję ATM – tyle zapłaci na przełomie września i października Grupa MCI spadkobiercom Tadeusza Czichona – wynika z poniedziałkowego komunikatu teleinformatycznej spółki.

ATM, jeden z największych graczy na rynku centrów przetwarzania danych w Polsce jest dziś kontrolowany przez Grupę MCI Tomasza Czechowicza, ale ATP FIZ AN nadal posiada pakiet około 9,12 mln walorów (25 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu). W poniedziałek po sesji na warszawskiej giełdzie, gdzie notowana jest nadal firma, ATM przekazał na rynek treść dwóch zawiadomień, które otrzymał od akcjonariuszy.

W pierwszym z nich czytamy, że do 27 września fundusz z grupy MCI (MCI.PrivateVenture FIZ) złoży zlecenie odkupienia od ATP FIZ AN nieco ponad 4,7 mln walorów po 11,18 zł. W drugim, że spółka kojarzona z MCI – AAW III – złoży zlecenie zakupu od ATP nieco ponad 4,5 mln walorów po takiej samej cenie. W obu wypadkach zlecenia zostaną zrealizowane z „najszybszym możliwym terminem". Według naszych obliczeń, sprzedający otrzymają w sumie nieco ponad 101 mln zł.

W komunikacie prasowym MCI podało, że zwiększy zaangażowanie do 94,5 proc..

O tym, że ATP FIZ AN może sprzedać walory na rzecz grupy private equity wiadomo było od 2016 r..

W wolnym obrocie (poza podmiotami kojarzonymi z MCI i ATP FIZ AN) pozostaje 3,8 proc. kapitału teleinformatycznej spółki. Jest możliwe, że papiery te zostaną wykupione w drodze procedury tzw. przymusowego wykupu.

Dziś na GPW kurs akcji ATM to 6,22 zł.

Tadeusz Czichon zginął w tym roku wypadku awionetki, którą pilotował.

Przeczytaj więcej o:  atm , data center , kolokacja , mci , tadeusz czichon

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common