Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Rzecznik Orange Polska zapowiada: eSIM jeszcze w tym roku

Marta Rzeźnicka 13-09-2018, ostatnia aktualizacja 13-09-2018 11:18

"Pytanie, którego przy premierze nowych iPhone'ów nie dało się uniknąć - eSIM. Pracujemy nad tym i planujemy wprowadzić taką możliwość jeszcze w tym roku" - napisał na Twitterze Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

O eSIM (ang. embeded SIM) branża telekomunikacyjna mówi od 2-3 lat. To oprogramowanie zastępujące fizyczną kartę SIM, które można będzie zainstalować zdalnie w dowolnym urządzeniu.

Obecnie - według GSMA - pozwala konsumentom na przechowywanie w urządzeniu profili kilku operatorów jednocześnie i zdalne przechodzenie między nimi. Inną zaletą jest korzystanie z pakietu danych przypisanego numerowi telefonu bez konieczności włączania w smartfonie funkcji dzielenia się dostępem do sieci (tethering).

Inne zalety rozwiązania to: więcej miejsca w wnętrznościach telefonu, odporność na fizyczne zanieczyszczenia karty, a dla operatorów - mniejszy koszt (choć pamiętać trzeba, że na wymianie kart potrafią nieźle zarobić).

Początkowo oprogramowanie działało tylko w jednym rodzaju urządzeń, ale rozwój specyfikacji sprawi, że eSIM będzie można wykorzystać w szerokiej gamie produktów, w tym także o bardzo niewielkich rozmiarach (np. smart watchach, czy opaskach treningowych), co sprawia, że jest nową nadzieją rynku Internetu Rzeczy (IoT).

Apple nie jest pierwszym producentem, który uwzględnił eSIM. W lutym 2017 r. media opisywały telefon, posiadający to rozwiązanie. Chodziło o aparat brytyjskiej firmy Nuu Mobile - X5.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  apple , eSIM , karty SIM , Orange Polska , technologie

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common