Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 17 września

17-09-2018, ostatnia aktualizacja 17-09-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Wielki brat spojrzy na śmieci online
Obraz z tysięcy składowisk w całej Polsce dostępny na jedno kliknięcie? Na takie transmisje – i to w czasie rzeczywistym – będą mogli wkrótce liczyć inspektorzy. Za inwigilację zapłacą sami podglądani. Pomysł zobowiązania firm do zainstalowania monitoringu w miejscach przetrzymywania śmieci – by mieć dowód na ewentualne podpalenie i złapać sprawcę na gorącym uczynku – sam w sobie nie jest nowy.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1261820,monitoring-w-miejscach-przetrzymywania-smieci-online.html (dostęp płatny)

Parkiet

UKE może zmienić plan dla pasma 5G
Na pierwszy ogień na aukcję może trafić pasmo 3,4–3,8 GHz. O ile interesujące się zasobami wojsko nie zgłosi daleko idących zastrzeżeń.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802797_UKE_moze_zmienic_plan_dla_pasma_5G.html (dostęp płatny)

W Polsce spór o sędziowski skład
Ruszyła seria rozpraw dot. pasma 800 MHz Sferii.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802803_W_Polsce_spor_o_sedziowski_sklad.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Action coraz bliżej uzdrowienia
Choć postępowanie restrukturyzacyjne Actiona trwa dłużej, niż planowano, terminy się przesuwają, to katharsis jest już blisko. Action, któremu w sierpniu minęły dwa lata trwania w postępowaniu restrukturyzacyjnym, widzi już coraz jaśniejsze światełko w tunelu, aby zakończyć ten proces. – W tym tygodniu planujemy złożyć w sądzie propozycje układowe. Do zmienionych w sierpniu prawie nie ma uwag – mówi Piotr Bieliński, prezes Actiona. Pod koniec sierpnia Action przedstawił zmodyfikowany projekt propozycji układowych, który precyzuje zabezpieczenia wierzytelności w postaci hipoteki i zastawu rejestrowego oraz dodatkowe pieniądze dla wierzycieli w przypadku wygrania przez spółkę spraw podatkowych.
https://www.pb.pl/action-coraz-blizej-uzdrowienia-940078 (dostęp płatny)

Test skuteczności ministra cyfryzacji
Międzynarodowy monitoring internetu potwierdza, że nieodrzucenie przez Parlament Europejski (PE) w pierwszym czytaniu projektu dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym nie wywołało w UE ożywienia – z wyjątkiem Polski. Tylko u nas bowiem zostało nachalnie wykorzystane do walki wyborczej. Na ekranie monopartyjnej TVP europosłowie PO – którzy zgodzili się na dalsze prace nad systemem ochrony UE, a więc i Polski, przed rabowaniem naszego dorobku intelektualnego przez amerykańskie giganty technologiczne – zostali napiętnowani na czerwono jako zdrajcy internetu, co brzmi jeszcze gorzej niż zdrajcy narodu.
https://www.pb.pl/test-skutecznosci-ministra-cyfryzacji-940087 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common