Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 13 września

13-09-2018, ostatnia aktualizacja 13-09-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

ACTA2? Tej bajki nie udało się sprzedać
Wielkie platformy internetowe mają płacić w Europie nawet za udostępnianie niewielkich fragmentów artykułów prasowych chronionych prawami autorskimi. Wczoraj Parlament Europejski przyjął swoją wersję dyrektywy o prawach autorskich.
S. B4

NFZ wypływa na ocean internetu dziurawą łódką
Najszybszą datę i miejsce pomocy lekarskiej pokazuje wyszukiwarka TerminyLeczenia.Nfz.Gov.pl. Żeby z niej skorzystać trzeba znać slang medyczny.
S. A6

Cyfryzacja patologii zamiast naprawy systemu. Kolejki do lekarza pozostaną
Bez gruntownych zmian systemu e-skierowanie stanie się e-transferem i na pewno nie skróci kolejek - przekonują organizacje pacjentów. Resort odpowiada: na efekty informatyzacji trzeba poczekać.
S. B8

 

Gazeta Wyborcza

 

Europarlament poskramia internet
Internetowi giganci mają płacić za wykorzystanie treści wytwarzanych np. przez media - o co apelowali najwięksi wydawcy w Polsce - taką dyrektywę poparł wczoraj Parlament Europejski. Jej przeciwnicy porównują przepisy do ACTA, a PiS wykorzystuje głosowanie do walki politycznej. S. 1, 11

Uwaga, tu bardzo drogi roaming
Wykonywanie i odbieranie połączeń, czy wysyłanie SMS-ów i MMS-ów może słono kosztować. Sporo zapłacimy też za korzystanie z internetu. Wystarczy włączenie transmisji danych, aby sieć naliczyła nam opłaty nawet wtedy gdy z internetu nie korzystamy. Od ponad roku możemy nie martwiąc się o koszty korzystać z telefonu komórkowego w całej Unii Europejskiej. (...) Z dodatkowymi kosztami trzeba liczyć się wyjeżdżając do krajów spoza Unii Europejskiej.
S. 18-19

Wakacje z nadpłatą za telefon
- Choć nie korzystałem z internetu na wakacjach w Tunezji, sieć T-Mobile naliczyła mi opłaty z tym związane - alarmuje "Wyborczą" pan Wojciech Kapusta. Wystarczyło samo włączenie transferu, by telefon pobierał dane, a sieć naliczyła opłaty.
S. 19

 

Parkiet

 

Bankowość mobilna: Kobiety sprawdzają stan konta, mężczyźni zarządzają pieniędzmi
Z bankowości mobilnej w telefonie korzysta 50 proc. mężczyzn i 36 proc. kobiet – wynika z badania #MobilnyPortretPolaka Banku Millennium. Mężczyźni używają jej zdecydowanie częściej niż kobiety – codzienne lub prawie codzienne robi to blisko co piąty mężczyzna i częściej niż jedna na dziesięć kobiet. Jako główny powód panie podają możliwość zajrzenia na konto w każdym momencie, mężczyźni – ponieważ mogą w dowolnym momencie zarządzać pieniędzmi.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802714_Bankowosc_mobilna:_Kobiety_sprawdzaja_stan_konta_mezczyzni_zarzadzaja_pieniedzmi.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common