Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 10 września

10-09-2018, ostatnia aktualizacja 10-09-2018 07:30

Puls Biznesu

Wydawcy wytaczają ankiety przeciw gigantom
Parlament Europejski 12 września będzie głosował w sprawie dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym. O przyjęcie przepisów walczą organizacje autorów i wydawców, które liczą na to, że po ich wprowadzeniu technologiczni giganci z USA, tacy jak Google czy Facebook, będą się hojniej dzielić zyskami za korzystanie z cudzych utworów i sami wyłapywać oraz blokować treści, łamiące prawa autorskie. Organizacje w walce o przyjęcie przepisów postanowiły wspomóc się ankietą internetową
https://www.pb.pl/wydawcy-wytaczaja-ankiety-przeciw-gigantom-939446 (dostęp płatny)

Banki jeszcze bardziej cyfrowe. Zyskają klienci
Polski sektor usług finansowych jest już bardzo zaawansowany technologicznie. Najbardziej innowacyjne rozwiązania powstaną jednak dzięki współpracy banków i fintechów, przed którymi otwierają się teraz szersze możliwości działania.
https://www.pb.pl/banki-jeszcze-bardziej-cyfrowe-zyskaja-klienci-939436 (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza

Co stępiło kły tabloidów? Memy, ploteczki w sieci, foty na Insta
Tabloidy lubią balansować na krawędzi, ale zasady tej gry zmieniają się na naszych oczach. Dziś rywalizują z serwisami plotkarskimi, bezkarnym hejtem w sieci i z Instagramem. Wybór jest trudny: spokornieć albo płacić. Z tym ostatnim tabloidy do tej pory nie miały problemu: kosztowne procesy sądowe i sowite odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych były wkalkulowane w biznes, który w czasach świetności przynosił pół miliona złotych dziennie z samej sprzedaży w kioskach. W 2008 r. „Fakt” sprzedawał 495 tys. egzemplarzy, a „Super Express” - 203 tys. Teraz za błąd można zapłacić stanowiskiem.
http://wyborcza.pl/7,156282,23875841,co-stepilo-kly-tabloidow-memy-ploteczki-w-sieci-fotki-na.html (dostęp płatny)

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common