Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 5 września

05-09-2018, ostatnia aktualizacja 05-09-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Telewizyjny podatek od outsourcingu
Wyprowadzenie części pracowników do firmy zewnętrznej oznacza dla TVP nie tylko kłopoty z ZUS, ale także z fiskusem.
S. A4

Media społecznościowe wzięły Iran pod lupę
Mark Zuckerberg i Jack Dorsey przejęli się oskarżeniami o pasywne podejście do do dezinformacji. Z platform zniknęły setki stron autorstwa trolli z Teheranu i Moskwy.To pierwszy raz, gdy Facebook wskazał inny kraj niż Rosja , mający prowadzić skoordynowaną kampanię dezinformacyjną. Iran - bo to o nim mowa - kontrolował 652 strony, konta i grupy, które kierowane były nie tylko do Amerykanów, ale także do odbiorców w Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie, czy w Europie. Jak podała korporacja z Menlo Park, krajem atakowanym ze szczególną intensywnością była Wielka Brytania.
S. A14

 

Gazeta Wyborcza

 

Miliony na viaTOLL bez przetargu
Lukratywne zlecenie na eksploatację systemu elektronicznych opłat drogowych viaTOLL dostał rządowy badawczy Instytut Łączności. Tyle, że przetargu na tę usługę nigdy nie ogłoszono.
S. 12

Pukając w pokrywę laptopa
Robot zaprowadzi zagubionego podróżnika do odpowiedniej bramki, egzoszkielet wspomoże ludzkie ciało przy ciężkich pracach, a 8K będzie nowym standardem - przekonywały firmy podczas targów IFA w Berlinie.
S. 17

Apteki nie są gotowe na cyfrową rewolucję
Co piąta apteka wymaga szybkiej informatyzacji, bo bez tego nie uda się wdrożyć cyfrowej służby zdrowia. 19,5 tys. leków wypisano od końca maja do 3 września w ramach pilotażu e-recepty. Ponad połowę tych zleceń już zrealizowano. A wszystko w zaledwie kilku małych miastach. (...) Jak wylicza Naczelna Izba Aptekarska - podkreślając, że to ostrożne szacunki - nawet w co trzeciej aptece i punkcie aptekarskim brakuje  odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. A ich zakup to wydatek nawet 60 mln zł. S. 17

 

Parkiet

 

Qumak: Zielone światło dla fuzji
Wtorek był nerwowym dniem dla akcjonariuszy Qumaka. Początkowo notowania mocno rosły, ale po kilku godzinach, wraz z oczekiwaniem na wyniki głosowania walnego zgromadzenia, sprzedających przybywało. Wczesnym popołudniem za akcje płacono po 1,81 zł, po wzroście o 2 proc. Do tego czasu na rynek nie trafiły jeszcze komunikaty. Z naszych informacji wynika, że kluczowe uchwały dotyczące emisji akcji zostały podjęte. To oznacza, że fuzja Qumaka i grupy Euvic dojdzie do skutku. 
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802446_Qumak:_Zielone_swiatlo_dla_fuzji.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common