Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 4 września

04-09-2018, ostatnia aktualizacja 04-09-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Uboczne skutki większej konsumpcji
Stałe obciążenia w ciągu trzech lat wzrosły w sumie o 61 proc.. Jakim cudem nie widać tego choćby w danych o inflacji? Co miesiąc Polak przeznacza średnio 1572 zł na opłacenie dziewięciu rachunków. A przynajmniej taką kwotę zadeklarowali ankietowani przez Kantar Millward Brown na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. (...) Choć autorzy raportu nie odpowiadają na to pytanie wprost, to na podstawie ich zestawień można postawić hipotezę, że wzrost opłat nie wynika ze zmiany cen tylko ze zwiększonej konsumpcji. Najlepiej widać to w kształtowaniu się opłat za telefon. To druga co do ważności z opłat wymienianych przez respondentów KMB. Średnie miesięczne obciążenie wynosi w tym wypadku 102 zł. Ale w gospodarstwach domowych, gdzie dochód netto jest najwyższy - powyżej 6 tys. zł - średnia opłata wynosi 139 zł. I odwrotnie: w rodzinach z najniższym dochodem ponad 2 tys. zł na rękę przeciętny rachunek telefoniczny to 57 zł.
S. A8

E-dowód nie może potwierdzać kwalifikacji lekarza
Informatyzacja systemu ochrony zdrowia bezwzględnie wymaga wyposażenia lekarzy w elektroniczne prawo wykonywania zawodu - przekonuje Naczelna Rada Lekarska zaniepokojona tym, że rząd zamierza odstąpić od jego wprowadzenia. Wynika to - w opinii NRL - ze skierowanego do Sejmu rządowego projektu ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw i jest konsekwencją wprowadzenia możliwości używania przewidywanego w warstwie elektronicznej dowodu osobistego podpisu zaufanego  i podpisu osobistego w systemach elektronicznych ochrony zdrowia.
S. B10

Masz sprawę w sądzie? Sprawdź w internecie
Obecne regulacje dotyczące ogłoszeń sądowych są anachroniczne. Projekt nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości zakłada ich publikację w internecie. Czy ten pomysł ma szansę powodzenia? S. E6-E7

 

Parkiet


Połączenie Qumaka i Euvica. Do trzech razy sztuka?
Jeśli do fuzji nie dojdzie, giełdowa spółka może mieć poważne problemy. Euvic deklaruje, że nadal dąży do połączenia. Co zrobią pozostali akcjonariusze? W ostatnich tygodniach kurs Qumaka utrzymuje się na stosunkowo stabilnym poziomie. Inwestorzy czekają na ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie fuzji z grupą Euvic. Miało o niej decydować lipcowe walne zgromadzenie (wznowienie obrad z czerwca), ale na wniosek Euvica przesunięto je na 4 września. W międzyczasie na rynek trafiło dużo istotnych informacji.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802432_Polaczenie_Qumaka_i_Euvica_Do_trzech_razy_sztuka.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common