Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Ericsson i Liberty Global rozszerzyły umowę o usługi zarządzane

Urszula Zielińska 03-09-2018, ostatnia aktualizacja 03-09-2018 12:33

Szwedzka grupa Ericsson poinformowała dziś, że umowa z amerykańską grupą Liberty Global dotycząca tzw. usług zarządzanych, została rozszerzona. Nie podano, co dokładnie oznacza to dla poszczególnych regionów, objętych umową.

W komunikacie dostawcy infrastruktury dla branży telekomunikacyjnej czytamy, że kontrakt obejmuje konsolidację dostaw usług dla centrów zarządzania siecią (ang. Network Operations Center) w sześciu lokalizacjach w Europie: w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Polsce oraz Niemczech oraz, że "poprawia dostępność i stabilność sieci".

Zgodnie z komunikatem kontrakt stanowi rozszerzenie umowy, która objęła Polskę, Węgry i Austrię.

O 5-letniej umowie dotyczącej polskiej części grupy - UPC Polska - pisaliśmy tutaj. Sprawiła ona, że z kablówki do Ericssona przeniesiono około 170 osób zajmujących się serwisem sieci. Na tym tle otwarty został spór zbiorowy.

Z kolei na Węgrzech transfer do Ericssona objął około 200 osób.

Liberty sprzedało już biznes w Austrii (na rzecz Deutsche Telekom), a w trakcie jest sprzedaż biznesu na Węgrzech (wraz z kilkoma innymi firmami w regionie) na rzecz Vodafone.

 

Przeczytaj więcej o:  ericsson , Liberty Global , upc , usługi zarządzane

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common