Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Nowy szef departamentu częstotliwości w UKE z armii

Marta Rzeźnicka 03-09-2018, ostatnia aktualizacja 03-09-2018 11:25

Departament częstotliwości działający w ramach Urzędu Komunikacji Elektronicznej od 1 września ma nowego szefa. Został nim Paweł Krzymiński, który od 1 lutego br. był zastępcą dyrektora przemianowanego potem departamentu zarządzania częstotliwościami.

Krzymiński to od lat związany z polską armią absolwent Wojskowej Akademii Technicznej (WAT). Na tej warszawskiej uczelni wyższej ukończył wydział elektroniki, na którym studiował rozpoznanie i przeciwdziałanie radiowe. Ma za sobą także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych - Międzynarodowej Szkole Menadżerów oraz kursy zarządzania częstotliwościami w Szkole Łączności NATO w Latinie we Włoszech.

Jak informuje UKE, Krzymiński rozpoczął karierę zawodową w 1989 r. w 2. Pułku Rozpoznania Radioelektronicznego w Przasnyszu. Potem był m.in. specjalistą Oddziału Systemów Radiokomunikacyjnych w Zarządzie Łączności i Informatyki Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W jego życiorysie, czytamy, że był współorganizatorem wojskowych służb zarządzania częstotliwościami i Wojskowego Biura Zarządzania Częstotliwościami (WBZC), w którym pełnił funkcję szefa wydziału polityki i planowania zasobów częstotliwości.

Po zakończeniu pracy w WBZC został szefem oddziału systemów radiowych w departamencie informatyki i telekomunikacji Ministerstwa Obrony Narodowej, a po ponownym skierowaniu do Sztabu Generalnego WP - szefem poddziału planowania systemów C4ISR w zarządzie Planowania Systemów Dowodzenia i Łączności P6 SG WP.

Od 2015 r. pełnił funkcję koordynatora ds. operacji militarnych w cyberprzestrzeni w Zarządzie Kierowania i Dowodzenia P6 w Sztabie Generalnym WP. Służbę w Ministerstwie Obrony Narodowej zakończył w stopniu pułkownika.

Jako dyrektor Krzymiński będzie odpowiadać za zarządzanie widmem częstotliwości, plany jego zagospodarowania oraz uzgodnienia międzynarodowe dotyczące widma i zasobów orbitalnych.

Poprzednio kilkanaście lat departamentem częstotliwości w UKE kierował Wiktor Sęga. O tym, że opuści stanowisko słychać było od ubiegłego roku. Z tą zmianą przemawiać miały jego sprawy rodzinne. Sam Sęga nie odniósł się do tych informacji.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  częstotliwości , UKE , Wojciech Krzymiński

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common