Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 3 września

03-09-2018, ostatnia aktualizacja 03-09-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Między listami a progiem rentowności
(...)  A CubeITG? Upadła bo była źle zarządzana i stosowała kreatywną księgowość, czy z powodu bardzo złej polityki na rynku IT w segmencie zamówień publicznych? Na poparcie pierwszej tezy polecam lekturę listu prezesa do akcjonariuszy. Inwestorów interesują twarde dane, dlatego listy nie są często czytane (Felieton). S. A10

Szykuje się wielki chaos na drogach. Zamieszanie wokół przejmowania systemu elektronicznego poboru opłat
Sposób przejmowania systemu elektronicznego poboru opłat przez Inspekcję Transportu Drogowego budzi coraz więcej kontrowersji. Nie tylko w branży. Sprawie już przygląda się Urząd Zamówień Publicznych. – Obecnie prowadzimy analizę sprawy – mówi Anita Wichniak-Olczak, dyrektor departamentu informacji edukacji i analiz systemowych UZP. Szczegółów jednak nie zdradza. Chodzi o decyzję, o której w ubiegłym tygodniu poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD). W trybie negocjacji bez ogłoszenia rozstrzygnął postępowanie pt. „Świadczenie usługi przejęcia i eksploatacji elektronicznego systemu poboru opłat”. Jako jedyny ofertę – na kwotę ponad 441 mln zł – złożył Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy. Przy czym szczegóły umowy, jak np. zakres i czas współpracy obu podmiotów, nie są znane.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/1242616,przejmowanie-systemu-elektronicznego-poboru-oplat-przez-inspekcje-transportu-drogowego.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

BGK dokończy system z Oracle’em
BGK, który po rozstaniu z Sygnity został z niedokończonym systemem, chce zakończyć wdrożenie z pomocą producenta oprogramowania. W połowie sierpnia pisaliśmy o perturbacjach przy wdrażaniu centralnego systemu bankowego (CSB) w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Miał być gotowy w czerwcu, a nadal jest niedokończony. W związku ze „znaczącym opóźnieniem w realizacji zadań przypisanych w harmonogramie” zapadła decyzja o rozstaniu z dotychczasowym wykonawcą — Sygnity, z którym po burzliwych negocjacjach udało się podpisać warunki rozwiązania umowy.
https://www.pb.pl/bgk-dokonczy-system-z-oracleem-938784 (dostęp płatny)

Dron wskaże awarię
W PKP Energetyka skupiono się na pracy badawczo-rozwojowej, wsparto się dobrymi wzorcami światowymi, postawiono na innowacje. Za tym idą inwestycje. Spółka PKP Energetyka działa od 2001 r. Jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej, największym sprzedawcą energii trakcyjnej. W 2015 r. zakończył się proces prywatyzacji firmy, właścicielem PKP Energetyka został CVC Capital Partners, jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie.
https://www.pb.pl/dron-wskaze-awarie-938776 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common