Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

NCBiR dofinansowało konsorcjum z udziałem Exatela

Marta Rzeźnicka 30-08-2018, ostatnia aktualizacja 30-08-2018 09:54
Redakcja poleca:

Należący do Skarbu Państwa operator telekomunikacyjny świadczący usługi dla firm i innych telekomów - Exatel - poinformował, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansowało projekt teleinformatyczny SDNBox, który powstaje w laboratorium R&D telekomu.

Konsorcjum Exatela i warszawska firma Enamor International otrzyma 10 mln zł wsparcia, za sprawą którego w ciągu trzech lat powstać ma gotowe do użytku narzędzie.

Według operatora, SDN (ang. Software Defined Network) to sieć komputerowa w której następuję podział typowego urządzenia sieciowego na warstwę sterownika  i elementu obsługującego bezpośrednio ruch sieciowy.

Zmiana, którą niesie ze sobą SDNBox, Exatel porównuje do przejścia z telefonów stacjonarnych (służących tylko do dzwonienia) do mobilnych komputerów w postaci smartfonów wykorzystujące aplikacje funkcjonujące w sieci Internet.

Exatel deklaruje, że do projektu z czasem mogą przystąpić inne firmy.

Przeczytaj więcej o:  Enamor , exatel , NCBiR , SDN , teleinformatyka

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common