Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

NASK kupił łącza transmisyjne w Hawe Telekom

Marta Rzeźnicka 30-08-2018, ostatnia aktualizacja 30-08-2018 11:56

Hawe Telekom (spółka zależna Mediatela) poinformowało dziś, że Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa zamówiła u niego dostawę pięciu łączy transmisji danych dla Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Hawe Telekom, którego sytuacja z wierzycielami nadal nie została wyjaśniona, dostarczy łącza do następujących miast: Ełku, Gorzowa Wielkopolskiego, Konina, Olsztyna i Poznania. To około 20 proc. łączy objętych postępowaniem przetargowym, rozpisanym przez NASK.

Państwowy instytut wyniki przetargu przedstawił w drugim tygodniu sierpnia. Wśród operatorów, którzy zapewnią łącza dla OSE za miesięczny czynsz są m.in. Orange Polska, Netia, czy T-Mobile Polska. Znalazła się na tej liście także firma Projekt MDO z Bytomia.

Łącza biec będą od centralnego węzła OSE, zlokalizowanego w warszawskim Centrum LIM, do węzłów agregujących, poprzez które do szerokopasmowych zasobów Internetowych podłączane są (i będą) placówki edukacyjne na terenie całego kraju - informuje Hawe Telekom.

- wsp. ziu

Przeczytaj więcej o:  hawe , hawe telekom , nask , OSE

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common