Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 30 sierpnia

30-08-2018, ostatnia aktualizacja 30-08-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Inwigilacja pod kontrolą
Pracodawca nie może przeglądać kont pracowników na portalach społecznościowych ani stosować ukrytych kamer w firmie. Nie zawsze też uzyska wiedzę o wykształceniu kandydata do pracy - mówi w wywiadzie dla DGP, dr Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji. 
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1237047,wywiad-z-kaweckim-o-prawie-do-prywatnosci-pracownikow.html (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza

Zaczęła się rewolucja na rynku paczek. Drony, przymierzalnie w punkcie odbioru oraz automaty mają rozwiązać problem ostatniej mili.
Jeśli klient chce mało zapłacić za przesyłkę, musi ją sam odebrać. Czy to z Żabki, czy to z Biedronki, czy z jakiejś maszyny przechowującej paczki. W niedawnym wywiadzie dla Wyborczej przedsiębiorca Janusz Filipiak powiedział tak: „O ekonomii świata decydują obecnie trzy rzeczy. Decyduje handel, czyli ten, kto, to realnie sprzedaje klientowi końcowemu, technologia informatyczna i logistyka. Bo wyprodukować każdy potrafi”. Na polskim rynku trwa właśnie zagorzała bitwa o ten trzeci element: logistykę, czyli o to, kto i jak będzie nam dostarczał przesyłki z produktami kupionymi w internecie.
http://wyborcza.biz/biznes/7,147743,23837225,zaczela-sie-rewolucja-na-rynku-paczek-nadchodza-drony-przymierzalnie.html (dostęp płatny)

Parkiet

To nie koniec fali złych informacji
Zachowanie WIG-telekom, sektorowego indeksu obejmującego akcje największych operatorów telekomunikacyjnych na GPW, w ostatnich dniach sugerowałoby, że inwestorzy mają dość bessy. Jednak biura maklerskie ostrzegają, że wraz z końcem publikacji sprawozdań półrocznych nie przeminęła fala negatywnych informacji z takich spółek, jak Play Communications czy Orange Polska, mających spory udział w indeksie. Wycenom akcji szkodzi duża konkurencja na rynku. Zdaniem analityków nie osłabi jej koncentracja telewizji kablowych Vectry i Multimediów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802294_To_nie_koniec_fali_zlych_informacji.html (dostęp płatny)
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802296_Czy_nadszedl_czas_na_powrot__do_akcji_gieldowych_telekomow.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common