Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Intercity i Alstom porozumiały się. Pendolino będzie miało wi-fi

Marta Rzeźnicka 29-08-2018, ostatnia aktualizacja 29-08-2018 21:03

31,7 mln zł w ciągu 5 lat wyda PKP Intercity, aby Alstom zainstalował sieć wi-fi w 20 składach Express InterCity Premium (EIP), czyli pociągach Pendolino. 28 sierpnia br. firmy podpisały umowę w tej sprawie, obejmującą również koszty utrzymania instalacji.

Tym samym rozwiązany zostanie problem, który istniał od kilku lat. Przewoźnik nie mógł uzgodnić z Alstomem warunków modernizacji składów, w których pierwotnie nie przewidziano dostępu do internetu. Z informacji prasowej PKP Intercity wynika, że będzie on bezpłatny.

Pierwsze Pendolino z wi-fi ma wyjechać na tory w tym roku. Firmy przeprowadziły już pilotaż urządzeń, a montaż rozpocznie się we wrześniu.

Według przewoźnika, obecnie sieć Wi-Fi dostępna jest w 171 wagonach PKP Intercity oraz 40 składach zespolonych (PesaDart, Flirt3). Plan zakłada, że do końca roku internet będzie dostępny  200 wagonach konwencjonalnych i liczba ta będzie stale zwiększana.

W ramach kontraktu pomiędzy PKP Intercity a firmą Alstom, która jednocześnie będzie świadczyła usługę operatora telekomunikacyjnego, zostanie zawarta także odpowiednia umowa powierzenia danych - podały PKP.

Przeczytaj więcej o:  Alstom , intercity , Pendolino , wi-fi

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common