Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Asta-Net ma umowę na dotację do budowy sieci w Zachodniopomorskiem

Marta Rzeźnicka 29-08-2018, ostatnia aktualizacja 29-08-2018 17:25

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało dziś o podpisaniu w Koszalinie umowy między Centrum Projektów Polska Cyfrowa a firmą Asta-Net, która w trzecim konkursie na dotacje z 1. Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa zdobyła 69,7 mln zł wsparcia.

Operator, którego reprezentował Zbigniew Ryczek, zapewnić ma dostęp do sieci 21 tys. gospodarstw domowych i szkołom w 103 lokalizacjach w województwie zachodniopomorskim (obszar koszaliński, powiaty: białogardzki, kołobrzeski, koszaliński i sławieński).

Pierwotnie obszar ten wygrała spółka Inei i P4. Jak informował serwis Telko.in, Asta-Net odwołała się skutecznie od tej decyzji i będzie realizować projekt warty 95 mln zł.

W uroczystości wziął udział premier Mateusz Morawiecki, minister cyfryzacji Marek Zagórski, wiceminister cyfryzacji Wanda Buk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc oraz dyrektor CPPC Wojciech Szajnar.

Według MC, beneficjenci konkursów na dotacje unijne, podłączyli do tej pory siecią NGA 4,6 tys. placówek edukacyjnych.

Uwzględniając efekty dotychczasowych konkursów, środki z I osi PO PC pozwolą zapewnić dostęp do szybkiego internetu dla ponad 1,8 mln gospodarstw domowych i w ponad 9 tys. lokalizacji szkół w całej Polsce.

Przeczytaj więcej o:  asta-net , białe plamy , CPPC , dotacje , internet , POPC

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common