Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 29 sierpnia

29-08-2018, ostatnia aktualizacja 29-08-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

TVP zalega ZUS-owi miliony
Dwa lata temu LeasingTeam zwolnił ostatnich pracowników przejętych w 2014 r. z Telewizji Polskiej. Teraz się okazuje, że byli to ciągle pracownicy TVP. Szukanie oszczędności przez wprowadzenie do firmy zewnętrznej dziennikarzy, monatarzystów, grafików i charakteryzatorów może kosztować nadawcę publicznego grube miliony. Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał właśnie rację ZUS, który uznał przeniesienie pracowników do innej firmy za pozorne.
S. A1, A5

Pendolino w końcu z internetem. Ale jeszcze nie dziś
Na wi-fi we wszystkich składach poczekamy do listopada 2019 r. Ślimaczą się także sprawy uszkodzonych składów. S. A8

Polska tworzy krajowy system ochrony. Ustawa już obowiązuje
Od 28 sierpnia obowiązuje ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która stanowi implementację ogólnych postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/1148 (...). S. D1-D4 (Tygodnik Samorząd i Administracja, Wydanie Specjalne)

Gazeta Wyborcza

Więzienie za cofanie licznika
Od przyszłego roku za przekręcenie licznika obrotów w aucie grozić będzie kara więzienia. Ale przepisy ułatwiające ich wykrywanie mogą wejść w życie dopiero w 2020 roku. A to z powodu sfuszerowanego przez PiS systemu CEPiK. S. 1, 10

Wi-Fi w Pendolino pojawi się jeszcze w tym roku
Po kilkuletnich negocjacjach PKP Intercity i Alstom podpisały umowę na wifi w pociągach Pendolino. Instalacja internetu w 20 pociągach będzie kosztowała spółkę 31,7 mln zł.
S. 10

11 mln zł na wirtualny problem
Tyle ma kosztować specjalny system pokazujący "rzekome" zagrożenie elektrosmogiem". Bez zwiększenia jego norm nie będzie w Polsce technologii 5G. Idzie to wolno, bo urzędnicy boją się protestów. (...) By uspokoić mieszkańców i pokazać faktyczną skalę promieniowania elektromagnetycznego Ministerstwo Cyfryzacji rękoma Instytutu Łączności zamierza wybudować specjalny system informatyczny.
S. 15

Parkiet

Multimedia dla Vectry?
Właściciele trzeciej pod względem liczby abonentów i przychodów telewizji kablowej w kraju – Multimedia Polska – kolejny raz próbują ją sprzedać. Tym razem potencjalny nabywca to numer dwa na kablowym rynku, czyli Vectra. Firmy podały we wtorek, że 27 sierpnia skierowały wniosek o zgodę na transakcję do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802257_Multimedia_dla_Vectry.html (dostęp płatny)

Uber chce przesadzić Polaków na rowery
Aplikacja znana z łączenia kierowców aut z pasażerami wchodzi na rynek miejskiego najmu jednośladów. Na razie w USA i Niemczech, ale wkrótce również w naszym kraju – ustalił „Parkiet".
http://archiwum.parkiet.com/artykul/802259_Uber_chce_przesadzic_Polakow_na_rowery.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common