Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 27 sierpnia

27-08-2018, ostatnia aktualizacja 27-08-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

Nowe zasady opodatkowania kryptowalut
Podatek od dochodu z obrotu kryptowalutami wyniesie 19 proc. Straty nie będzie można odliczać od dochodu np. z firmy. Wymiana jednej e-waluty na drugą ma być neutralna To, jak ma być opodatkowany obrót kryptowalutami (takimi jak np. bitcoin, ethereum, ripple, litecoin, XRP, neo), zostało ujawnione w piątek, w projekcie dużej nowelizacji ustaw o PIT i CIT oraz ordynacji podatkowej. Zmiany mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1232756,podatek-od-sprzedazy-bitcoinow.html (dostęp płatny)

 

Gazeta Wyborcza

 

Facebook bez narkotyków
Tzw. „kryzys opioidowy” zabił w 2017 r. 72 tysiące Amerykanów – podaje agencja Centers for Disease Control. Więcej niż broń palna czy wypadki samochodowe. Czy Facebook ma swój udział w epidemii narkotykowej? Misją Facebooka, jak twierdzi firma, jest zbliżanie nas do siebie i łączenie świata. To motto od pewnego czasu nabiera nowych znaczeń w kontekście kolejnych skandali związanych z firmą Marka Zuckerberga – od fake newsów, rosyjskiej propagandy, naruszeń prywatności, afery Cambridge Analytica, po jego rolę w rozsiewaniu nienawiści wobec muzułmanów Rohingya w Mjanmie. Okazuje się jednak, że do niedawna za pośrednictwem platformy społecznościowej można było się z kimś zbliżyć – nawet za bardzo. Z dilerami narkotykowymi.
http://wyborcza.pl/7,156282,23821944,facebook-usuwa-narkotyki-ze-swojej-platformy.html (dostęp płatny)

Piotruś Pan z technoutopii

Przed dwudziestką stworzył drugą z największych kryptowalut. Chodzi w koszulkach z jednorożcami i skarpetkach Hello Kitty. Spotyka się z Putinem. Pisze artykuły, których nie powstydziłby się profesor ekonomii. Nie marzy o lamborghini „Witalik Buterin zginął w wypadku samochodowym” – taki fake news pojawił się w czerwcu 2017 r. na forum 4chan. W ciągu dnia z wartości etheru, drugiej co do wielkości kryptowaluty, którą stworzył Buterin, wyparowały 4 mld dolarów. Tąpnięcie pokazało, jak ważny jest 24-letni Rosjanin. Wychowany w Kanadzie Buterin to tajemnica, anomalia. Podobno mówi płynnie po mandaryńsku, liczy kilka razy szybciej niż przeciętny śmiertelnik, a cały swój dobytek nosi w jednej torbie podróżnej. Chciałby być nieśmiertelny, dlatego inwestuje w fundacje i start-upy biotechnologiczne pracujące nad przedłużeniem życia.
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23820980,piotrus-pan-z-technoutopii-witalik-buterin-nie-ma-25-lat-a.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common