Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Formalny koniec sporu akcjonariuszy Netii?

Urszula Zielińska 22-08-2018, ostatnia aktualizacja 22-08-2018 19:01

Sisu Capital, fundusz, który pojawił się w akcjonariacie Netii kilka lat temu, a w 2014 roku przekroczył próg 10 proc. w kapitale, wycofał pozew złożony przeciwko spółce z grupy Mennicy Polskiej - podała ta ostatnia firma w komunikacie giełdowym.

Jak podała Mennica, "The SISU Capital Master Fund Limited z siedzibą w Camana Bay ("Powód") cofnął pozew z dnia 29 września 2015 roku w części w jakiej wytoczony został on przeciwko Emitentowi oraz spółce od niego zależnej tj. Mennica Polska Spółka Akcyjna Tower S.K.A. z siedzibą w Warszawie ("Mennica Tower")".

"Powód zrzekł się roszczenia objętego wskazanym pozwem względem Spółki oraz Mennicy Tower" - dodano.

W komunikacie nie ma informacji, czy fundusz cofnął także pozew dotyczący FIP FIZ 11 AN w tej samej sprawie.

Sisu uważał, że Zbigniew Jakubas i powiązane z nim spółki powinny były ogłosić wezwanie na akcje Netii.

Druga strona sugerowała, że w ten sposób fundusz walczy o wyższą cenę za akcję Netii. Miał domagać się ponad 6 zł za walor.

Oczekiwania Sisu najwyraźniej zaspokoiło wezwanie na akcje Netii ogłoszone przez założyciela Cyfrowego Polsatu i samą spółkę. Podmioty te zaoferowały za papier 5,77 zł, a Sisu na ofertę odpowiedział, podobnie jak wielu innych inwestorów.

Wraz z dywidendami wypłaconymi przez Netię w ostatnich latach, Sisu mógł uzyskać ponad 7 zł za każdą zakupioną akcję.

Przeczytaj więcej o:  Mennica Polska , NETIA , Zbigniew Jakubas

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common