Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

T-Mobile rozbudował data center we Wrocławiu. Otwarcie w 2019 r.

Marta Rzeźnicka 23-08-2018, ostatnia aktualizacja 23-08-2018 21:39

T-Mobile Polska rozbudował o dodatkowe 160 metrów kwadratowych mające osiem lat centrum przetwarzania danych we Wrocławiu.

Łącznie obiekt oferuje teraz 500 m kw. kolokacji i hostingu serwerów. Otwarcie nowej komory serwerowej ma nastąpić na początku 2019 r. - podaje operator.

Telekom deklaruje, że inwestycja w stolicy Dolnego Śląska to element jego długofalowej strategii. Podobny ruch miał miejsce w ub. r. w Krakowie. W sumie telekom dysponuje w Polsce centrami danych o powierzchni około 8 tys. m kw. i należy do grona największych pod tym względem graczy.

"Jak pokazuje raport „IT Industry & Education in Wrocław" przygotowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmę doradczą HRK, sektor IT i nowych technologii we Wrocławiu stale się rozwija. Obecnie rynek informatyczny, który daje zatrudnienie 20 tys. specjalistów, plasuje się już na drugim miejscu w kraju – zaraz za Warszawą. Ze względu na rosnące potrzeby biznesowe klientów w stolicy Dolnego Śląska T‑Mobile Polska zdecydował o kolejnej inwestycji w tym regionie" - tłumaczy T-Mobile Polska.

Przeczytaj więcej o:  DT , T-Mobile Polska , T-systems

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common