Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Prognozy SferaNet na 2018 rok

Marta Rzeźnicka 23-08-2018, ostatnia aktualizacja 23-08-2018 20:53

Lokalny dostawca internetu SferaNET opublikowała prognozy na trwający 2018 rok. Zgodnie z nimi, jej przychody mają wynieść 5,4 mln zł, a EBITDA 1,1 mln zł.

Dla porównania, w ubiegłym roku zanotowała 4,16 mln zł przychodu i niecały 1,05 mln zł EBITDA.

W informacji prasowej na ten temat, SferaNet przypomina, że trzeci rok z rzędu publikuje założenia oraz, że udawało jej się je przekraczać i podwyższać.

- To właśnie przekroczenie prezentowanych prognoz finansowych w latach ubiegłych motywuje Spółkę do ich publikacji również na rok bieżący. Mamy nadzieję, że przyczynią się one do naszego dalszego rozwoju. Zapewnią Spółce równowagę pomiędzy jej bieżącą działalnością, a celem strategicznym, jakim w najbliższych latach jest realizacja projektu „Sieć szerokopasmowa w powiecie bielskim i cieszyńskim", w ramach działania 1.1. Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. W naszej opinii wyznaczone cele finansowe pozytywnie wpłyną również na efektywność operacyjną Spółki. W dalszym ciągu będziemy dążyć do optymalizacji procesów wewnętrznych w obszarach realizacji świadczonych usług, sprzedaży, jak również w zakresie finansowym - ocenia cytowany w komunikacie Bogusław Sromek, prezes spółki.

W I poł. br. operator miał 2,49 mln zł przychodu i 0,56 mln zł EBITDA. Na czysto zarobił około 102 tys. zł.

Wśród akcjonariuszy SferaNet są ABS Investment S.A. oraz inwestor branżowy - 3S.

Przeczytaj więcej o:  isp , operatorzy , SferaNet

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common