Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 21 sierpnia

21-08-2018, ostatnia aktualizacja 21-08-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

TVP najmniej efektywna
Zatrudnienie większe niż u konkurentów nie przekłada się na przychody telewizji publicznej. Sumą przychodów nadawca publiczny prawie dogonił Grupę TVN, ale czar pryska po przeliczeniu tych kwot na pracownika. Okazuje się, że na jedną osobę w stacji komercyjnej (Polsacie czy TVN) przypada znacznie większa kwota niż w przypadku Telewizji Polskiej. Takie wnioski można wyciągnąć z analizy wyników finansowych największych nadawców telewizyjnych za 2017 r.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1224888,tvp-najmniej-efektywna.html (dostęp płatny)

Koniec z dyskryminacją mężatek w e-administracji
Kobiety, które zmienią nazwisko po ślubie, nie będą już zmuszone chodzić do urzędu, aby złożyć wniosek o nowy dowód osobisty. Lista awarii i błędów związanych z funkcjonowaniem ePUAP, czyli elektronicznej platformy usług administracji publicznej, zapewne jest już dłuższa niż wykaz spraw, które pozwala ona załatwić bez wychodzenia z domu. Dotyczy to także korzystania z profilu zaufanego, w założeniu umożliwiającego każdemu potwierdzenie tożsamości w sieci bez konieczności wyrabiania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1224803,zmiana-nazwiska-po-slubie-w-e-administracji.html (dostęp płatny)

 

Gazeta Wyborcza

 

Kulisy afery taśmowej: jak Falenta przyszedł do PiS-u i zaoferował podsłuchy
Pół roku przed wybuchem afery podsłuchowej politycy PiS-u wiedzieli, że Marek Falenta nagrywał ministrów rządu PO-PSL - twierdzą źródła "Wyborczej". Biznesmen miał sam zgłosić się z tym do partii Jarosława Kaczyńskiego. Falenta nie komentuje tych informacji, politycy PiS zaprzeczają.
http://wyborcza.pl/7,75398,23806905,jak-falenta-przyszedl-do-pis-i-zaoferowal-podsluchy.html (dostęp płatny)

Korepetycje z gier komputerowych
To nie przemoc i uzależnienie od gier martwi mamę i tatę. Kłopotem jest to, że dziecko przegrywa. Ally Hicks niepokoiła się, gdy jej 10-letni syn grał w niezwykle popularną grę „Fortnite”. Nie chodziło jej o obecną tam przemoc ani czas, jaki temu poświęcał. Martwiły ją wyniki – syn nie wygrywał. Postanowiła skorzystać z usług trenera. Za około 50 dol. wykupiła cztery godziny lekcji online, jakie oferował trener znaleziony za pośrednictwem strony internetowej dla freelancerów. (za „The Wall Street Journal”)
http://wyborcza.pl/7,161015,23781205,korepetycje-z-gier-komputerowych.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common