Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 17 sierpnia

17-08-2018, ostatnia aktualizacja 17-08-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Nie dajmy się zjeść Amazonowi
Trening kapitalistyczny polega na wykształceniu selektywnej ślepoty. W tym jesteśmy weteranami, więc nie dostrzegamy tego, co dzieje się w firmie Jeffa Bezosa - opinia Karoliny Lewastam, dr filozofii, wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego.
S. A1, A21

Potrzebujemy czubków
W debacie o innowacyjności za dużo mówi się o pieniądzach, a za mało o klimacie, który sprzyja szczęśliwym przypadkom - m.in. rozmowa z prof. dr hab Piotrem Płoszajskim, kierownikiem katedry teorii zarządzania SGH. S. A1, A7-11

Gazeta Wyborcza

Co załatwi nam dowód z czipem?
E-dowody urzędu zaczną wydawać już w kwietniu 2019 roku. Pozwolą one bez podpisu pokwitować odbiór decyzji urzędowej, odebrać e-receptę, czy e-zwolnienie. Tyle w teorii. W praktyce miną lata, zanim nowy dokument ułatwi nam życie.
S. 1, 12

Parkiet


LiveChat nie zamierza zwalniać tempa
Chcemy pozyskiwać co miesiąc tysiąc klientów – podtrzymuje zarząd. Deklaruje też, że rozwój nowych produktów przebiega zgodnie z planem. Od lipca zeszłego roku notowania technologicznej spółki poruszają się w trendzie spadkowym. Tylko w tym roku akcje straciły niemal jedną trzecią. W czwartek lekko drożały i po południu kosztowały 29,45 zł, czyli o 16 proc. więcej, niż wynosi cena docelowa w najnowszej rekomendacji DM BZ WBK. Analitycy oceniają, że tempo wzrostu biznesu spowolniło. Zwracają też uwagę na niepewność dotyczącą rozwoju nowych produktów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801951_LiveChat_nie_zamierza_zwalniac_tempa.html (dostęp płatny)

CI Games: Inwestorzy nadal wierzą w snajpera
O ponad 7 proc., do 1,36 zł, drożały w czwartek po południu akcje CI Games w reakcji na zapowiedź wydania nowej gry. Już wcześniej spekulacje o niej się pojawiały, a w czwartek rano spółka oficjalnie je potwierdziła. Gra będzie zatytułowana „Sniper Ghost Warrior Contracts". Powstanie z wykorzystaniem silnika CryEngine i zostanie wydana w 2019 r. – jednocześnie na urządzenia PC, PS4 i XboxOne. Będzie dostępna zarówno w trybie jedno-, jak i wieloosobowym. To czwarta gra ze snajperskiej serii CI Games. Poprzednia trafiła na rynek wiosną zeszłego roku i okazała się porażką. Zarząd CI Games przyznaje, że miał zbyt ambitne podejście do skali i rozmachu tego projektu. Deklaruje, że wyciągnął wnioski. Szef i wiodący akcjonariusz CI Games Marek Tymiński zapowiada, że nowa gra będzie bardziej taktyczna. Zoptymalizowano też jej silnik i zdecydowanie skrócono czas ładowania poszczególnych misji.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801957_CI_Games:_Inwestorzy_nadal_wierza_w_snajpera.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3
rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common