Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 16 sierpnia

16-08-2018, ostatnia aktualizacja 16-08-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Zakaz handlu w niedzielę: wirtualna półka ułatwi zakupy. Ale na doradcę klienta PIP może się nie zgodzić.

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że jeszcze w tym roku w sklepach pojawią się "wirtualne półki". Miałoby to działać tak, że klienci siedząc na wygodnych sofach będą robić zakupy z wykorzystaniem ekranu telewizora lub tabletu, a dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i połączeniu go z podajnikiem, produkty trafią bezpośrednio do nich, bez udziału sprzedawcy. Program poinformuje również właściciela sklepów ile i jakich towarów zostało zakupionych. Zakupy zrobimy więc sami, a dotychczasowi sprzedawcy mają pełnić funkcję doradcy klienta. Pojawiła się jednak wątpliwość, czy osoby pomagające przy obsłudze platformy elektronicznej (...) będą mogły pracować w niedziele objęte zakazem handlu.
S. C5

Fiskus chętnie korzystał z JPK
Faktury, księgi rachunkowe oraz wyciągi bankowe w formie jednolitego pliku kontrolnego odgrywają coraz większą rolę w kontrolach skarbówki - wynika z danych przesłanych DGP przez MF. S. B2

Gazeta Wyborcza

Dlaczego mam obsesję na punkcie Amazona, Ubera, Ryanaira?
Dlaczego wciąż piszesz o Amazonie? Uwzięłaś się! Gdzie indziej bywa gorzej! - słyszę po każdym swoim tekście o Amazonie. Odpowiadam: Amazon to jedna z globalnych korporacji, która projektuje naszą przyszłość. Mamy obowiązek śledzić poczynania starcompanies i wymagać.
http://wyborcza.pl/7,155287,23770306,oczekuja-maksimum-daja-minimum-dlaczego-mam-obsesje-na-punkcie.html (dostęp płatny)

Portfel to przeszłość
Już 1,5 mln Polaków płaci telefonem - wynika z raportu MasterCard. Równie popularny stał się system płatności kodami BLIK. W I półroczu użyliśmy go już 33 mln razy, czyli tyle samo, co przez cały ubiegły rok. S. 11

Parkiet

Comarch: Pierwszy egzamin przed ZUS
Analitycy i inwestorzy zastanawiają się, jak Comarch poradzi sobie z przejęciem dużego kontraktu na utrzymanie systemu informatycznego ZUS od Asseco Poland. Po fali spekulacji mamy pierwsze konkrety. Jak się dowiedzieliśmy, kilka dni temu przedstawiciele Comarchu stawili się na zaproszenie ZUS w celu weryfikacji gotowości do przejęcia pierwszej usługi, czyli monitorowania kapitału początkowego. http://archiwum.parkiet.com/artykul/801919_Comarch:_Pierwszy_egzamin__przed_ZUS.html (dostęp płatny)

Nowa strategia Playa w listopadzie
Zmiana prezesa przyniosła zmianę prognoz telekomu na 2018 r. i zapowiedź niższej dywidendy. Firma przyspiesza budowę sieci. Nawet o 8,53 proc., do 19,3 zł, spadał we wtorek kurs akcji Play Communications, właściciela sieci komórkowej Play, po tym jak firma, korzystając ze zmiany na stanowisku prezesa P4, głównej spółki zależnej, obniżyła prognozy na 2018 r. i politykę dywidendową, ścinając maksymalną wypłatę w 2019 r. o 38 proc. wobec pierwotnej zapowiedzi. http://archiwum.parkiet.com/artykul/801923_Nowa_strategia_Playa_w_listopadzie.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common