Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - czwartek 9 sierpnia

09-08-2018, ostatnia aktualizacja 09-08-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Granice propagowania głupoty wyznaczone
Facebook, Apple i Google usunęły ze swoich platform treści Alexa Jonesa, skrajnie prawicowego propagatora teorii spiskowych. Jones to sprzyjający republikanom zagorzały zwolennik nieograniczonego dostępu do broni. – Pomagał Trumpowi, chwalił się, że ten po wyborach mu dziękował. Dla amerykańskiej prawicy jest ważną postacią. Tworzy teorie spiskowe, w których próbuje udowodnić, że lewica fabrykuje strzelaniny, żeby uzasadnić ograniczanie dostępu do broni – tłumaczy dr Tomasz Płudowski, amerykanista, specjalista ds. marketingu politycznego z UKSW. Do najgłośniejszych teorii Jonesa można zaliczyć m.in. oskarżanie amerykańskiego rządu o udział w zamachach z 11 września czy sfingowanie lądowania na Księżycu.
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1209234,alex-jones-usuniety-z-facebooka-i-google-a.html (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza 


Twitter, Snapchat i Facebook tracą użytkowników
Największe platformy społecznościowe straciły w ostatnich miesiącach miliony użytkowników. Czy można już zacząć mówić: to koniec ery social mediów? Spadła liczba aktywnych użytkowników Snapchata i Twittera, zmalała liczba kont na Facebooku w Europie. Giganci podają przyczyny: przeprojektowanie platformy, porządki wśród kont lub unijna dyrektywa o ochronie danych osobowych. Rosną wydatki na reklamy online, najbardziej w segmencie mediów społecznościowych.
http://wyborcza.pl/7,156282,23767276,twitter-snapchat-i-facebook-traca-uzytkownikow-spokojnie.html (dostęp płatny)

Parkiet

Asbis: Prognozy podtrzymane
Notowania Asbisu od trzech lat poruszają się w trendzie wzrostowym. W środę obserwowaliśmy jednak wyraźną korektę, do której pretekstem stała się publikacja wyników za I półrocze. Były zdecydowanie lepsze niż rok wcześniej, ale nieco gorsze od oczekiwań analityków. Siarhei Kostevitch, dyrektor generalny Asbisu, podkreśla, że w tej branży najlepsze jest drugie półrocze. W jego ocenie opublikowana w marcu prognoza na 2018 r. jest wykonalna. Zakłada przychody pomiędzy 1,8 mld a 1,9 mld USD i 9–10 mln USD zysku netto.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801776_Asbis:_Prognozy_podtrzymane.html (dostęp płatny)

Play: Wymiana walorów przed wynikami
Akcje Play Communications, właściciela sieci komórkowej Play, cieszyły się na środowej sesji dawno niewidzianym zainteresowaniem giełdowych inwestorów. Przy niewielkim wzroście kursu mocno przecenionych przez ostatni rok walorów, właściciela zmieniło do godz. 15.50 ponad 5,8 mln papierów, a wartość obrotu nimi przekroczyła 125 mln zł (drugi wynik na GPW tego dnia po Pekao). Play nie podał tego dnia żadnych informacji, które zmieniłyby postrzeganie spółki. Ostatnio nowy prezes firmy Jean Marc Harion powiadomił na specjalnie zwołanej konferencji o wyborze drugiego dostawcy infrastruktury sieci mobilnej, którym obok chińskiej grupy Huawei został szwedzki Ericsson.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801779_Play:_Wymiana_walorow_przed_wynikami.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common