Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 13 sierpnia

13-08-2018, ostatnia aktualizacja 13-08-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Nie wiadomo jak wyrwać dzieci z sieci
Choć uzależnionych od technologii może być nawet 3 proc. uczniów, rząd nie prowadzi spójnych działań profilaktycznych. „Loguj się z głową” – tak Ministerstwo Edukacji Narodowej nazwało swój projekt przeciwdziałania e-uzależnieniom wśród młodzieży. Przygotowuje go razem z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii. To ono będzie czuwać nad realizacją programu. Eksperci przekonują, to krok w dobrym kierunku, choć tylko kropla w morzu profilaktycznych potrzeb. Problem uzależnienia od sieci to jedno z największych współczesnych zagrożeń dla młodzieży. Tak duży, że trafił do międzynarodowej klasyfikacji chorób WHO, która będzie obowiązywać od 2019 r. (Polska ma czas na jej wprowadzenie do 2022 r.).
http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1214388,uzaleznienie-od-technologii-wsrod-polskich-dzieci.html (dostęp płatny)

Polski e-commerce rozbiera DaWandę
Sprzedawcy z zamykanej platformy internetowej mogą bez kosztów przenieść się na amerykańską Etsy, ale wielu decyduje się na usługi krajowych serwisów, które oferują specjalne warunki. Niemiecka platforma e-commerce DaWanda, udostępniająca ręcznie wykonaną odzież, galanterię, biżuterię i ozdoby mniejszych wytwórców, będzie funkcjonować jeszcze tylko do 30 sierpnia. Przedsiębiorcy mający na niej swoje sklepy mogą przenieść się na amerykańską Etsy. Jednak gracze z polskiego rynku e-commerce też chcą uszczknąć coś dla siebie i prze jąć jak największą część handlu.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1214387,polski-e-commerce-rozbiera-dawande.html (dostęp płatny)

Wierdyński: Praca w Amazonie to kołochoz
- W firmach zagranicznych najgorsi są polscy przełożeni średniego szczebla. Pod sobą mają osoby z wyższym wykształceniem i chcą im pokazać, ile znaczą - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Wideryński z CDO24 – firmy świadczącej ochronę prawną w segmencie usług doradczo-prawnych.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1214408,wiedrynski-z-cdo24-o-pracy-w-amazon-polska.html (dostęp płatny)

Gazeta Wyborcza

Biegły o łamaniu przepisów bhp w Amazonie: Lista uchybień długa.  Amazon: "Opinie niezgodne z rzeczywistością".
Mamy kolejną opinię biegłego sądowego ws. pracy w centrach logistycznych Amazona. Biegły stwierdza, że operator stosuje nieodpowiedni system wynagradzania i ignoruje zdrowie pracowników. Amazon odpowiada: "Opinia biegłego jest pozbawiona podstaw faktycznych".
http://wyborcza.pl/7,155287,23778537,mamy-kolejna-opinie-bieglego-ws-pracy-w-amazonie.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common