Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Telekomunikacja Internetowa przegrywa w sporze o klauzule umowne

Marta Rzeźnicka 07-08-2018, ostatnia aktualizacja 07-08-2018 09:45

25 lipca Sąd Apelacyjny oddalił w całości odwołanie wrocławskiej spółki Telekomunikacja Internetowa od decyzji Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKIK) zakazującej operatorowi stosowania postanowienia wzorca umownego zakwestionowanego przez urząd antymonopolowy.

Spór sięga 2012 roku, gdy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował pozew przeciwko TI. Prezes UOKiK wniósł wówczas o uznanie za niedozwolone i zakazanie wykorzystywania przez pozwanego w obrocie z konsumentami postanowienia wzorca umowy pn. „Ogólne Warunki Dostarczania Usług (LAN) Zwane także Regulaminem".

Treść tego wzorca brzmi:„Odpowiedzialność Dostawcy jest ograniczona do wysokości opłaty za świadczenie usług przez miesiąc, obliczonej w zależności od opłacanego przez Klienta abonamentu, jako jednokrotność abonamentu miesięcznego, 1/3 abonamentu kwartalnego lub 1/12 abonamentu rocznego". Zdaniem UOKIK, zapis ten stanowi niedozwolone postanowienie umowne.

Przeczytaj więcej o:  SOKiK , telekomunikacja internetowa , uokik

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common