Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - wtorek 7 sierpnia

07-08-2018, ostatnia aktualizacja 07-08-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna

Chińskie firmy skutecznie wdrażają strategię Samsunga
W piątce największych producentów komórek na świecie są aż trzy koncerny z Państwa Środka. Osiem lat temu fińska Nokia nie miała sobie równych. Z udziałem 37 proc. deklasowała obecnego lidera Samsunga, który w drugim kwartale 2010 r. kontrolował jedynie 5,6 proc. rynku. Swoją pozycję zdążyło już wtedy zbudować amerykańskie Apple, które od premiery pierwszego iPhone'a w 2007 r. zgarnęło 16 proc. rynku.
S. A11

Po wakacjach uczeń będzie mieć legitymację w smartfonie
Od 1 września szkoły obok legitymacji papierowych i w formie plastikowych kart mogą stosować także te instalowane w telefonie. Takie rozwiązanie przewiduje projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej nowelizacji rozporządzenia ws. świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, który trafił właśnie do konsultacji społecznych.
S. B1

E-kształcenie z ograniczeniami
Zdaniem naukowców propozycja ministerstwa spycha nasze placówki w XIX-wieczny model nauczania. W przygotowanym przez resort nauki rozporządzeniu w sprawie studiów uregulowane zostały m.in. warunki, które muszą być spełnione, aby zajęcia dydaktyczne mogły być prowadzone w trybie e-learningowym. Jeden z przepisów budzi gigantyczne zastrzeżenia środowiska. Chodzi o zapis określający liczbę punktów ECTS, jaka może być uzyskana w ramach takiej formuły kształcenia.
S. B10

Prezes UODO rusza na kontrolę i przestrzega przed fałszywymi inspektorami
Niektóre firmy, sądy, policja i jednostki samorządu terytorialnego - to u nich w sierpniu pojawią się przedstawiciele urzędu. Na wszelki wypadek warto zidentyfikować ich tożsamość.
S. C1, C3, C4

Gazeta Wyborcza

Żaden dron nie wleci
Po tym jak trzy lata temu mały dron przeleciał nad elektrownią jądrową we Francji, Radek i Marek wiedzieli, gdzie ich technologia znajdzie najlepsze zastosowanie. Opracowali rewolucyjny system antydronowy.

S. 2 (Dodatek Mój Biznes)

Parkiet

Creepy Jar: Debiut z przytupem
Creepy Jar jest 16. spółką z branży gier, notowaną na NewConnect. Na otwarciu poniedziałkowej sesji jej akcje podrożały o 46 proc., a po południu wzrost jeszcze przybrał na sile. Tylko w pierwszej połowie sesji właściciela zmieniły akcje warte ponad 2,5 mln zł, co dało debiutantowi pozycję lidera pod względem wartości obrotu. Znamienne, że wśród dziesięciu najbardziej popularnych firm na NewConnect aż siedem stanowili producenci gier. Tuż za Creepy Jar było The Farm 51 z obrotem przekraczającym 2 mln zł.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801690_Creepy_Jar:_Debiut_z_przytupem.html (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common