Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 6 sierpnia

06-08-2018, ostatnia aktualizacja 06-08-2018 07:30

 

Dziennik Gazeta Prawna

 

TVP1 może stracić pieniądze z reklam
Zjazd wyników oglądalności TVP1 po ostatnim gwizdku piłkarskich mistrzostw świata odbywa się w tempie narciarskiego slalomu giganta. S. A8

Rewolucja informatyczna w sądach znalazła się na zakręcie
Nie powstanie centralny portal informacyjny, który miał ułatwić dostęp do pism sądowych spraw toczących się w każdym polskim sądzie. Obecnie obsługę informatyczną stron i ich pełnomocników zapewniają sądy apelacyjne. Każdy z nich prowadzi własny portal informacyjny i aby uzyskać do niego dostęp należy w każdym z nich się zarejestrować. (...) Ta uciążliwość miała zniknąć (...).
S. B7

 

Parkiet

 

MC: nie ma rozmów o Sferii
Mnożą się scenariusze dla bloku częstotliwości z zakresu 800 MHz grupy Zygmunta Solorza. Odnowienie rezerwacji częstotliwości z zakresu 800 MHz dla Sferii (Grupa Cyfrowy Polsat) będzie należeć w tym roku do najciekawszych tematów na komórkowym rynku. Już dziś budzi liczne komentarze.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801667_MC:_nie_ma_rozmow_o_Sferii.html (dostęp płatny)

CD Projekt w krainie gigantów
Tegoroczny imponujący rajd notowań producenta „Wiedźmina", pracującego teraz nad „Cyberpunkiem 2077", pozwolił mu awansować do światowej czołówki. Co go czeka dalej?  Trudno znaleźć w naszej gospodarce teraz branżę, która budziłaby więcej emocji niż gry. W Polsce działa już ponad 300 studiów deweloperskich, a prym wśród nich wiodą CD Projekt i Techland. Ten ostatni nie zdecydował się jeszcze na debiut na GPW, natomiast CD Projekt w ostatnich kilkunastu miesiącach jest prawdziwą gwiazdą na parkiecie. Nikt nie kwestionuje faktu, że studio produkuje świetne gry (seria o Wiedźminie sprzedała się już w ponad 33 mln egzemplarzy), natomiast rodzi się pytanie, czy to uzasadnia kapitalizację sięgającą już niemal 20 mld zł? Odpowiedź nie jest łatwa. CD Projekt na GPW nie ma sobie równych, dlatego zdecydowaliśmy się przyjrzeć jego globalnej konkurencji.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801674_CD_Projekt_w_krainie_gigantow.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

 

Pieniądze na wirtualne meblowanie
Fundusz Alfabeat zainwestował 700 tys. EUR (3 mln zł) w start-up Intiaro, który opracował opartą na technologii AR aplikację do urządzania wnętrz. Alfabeat to fundusz, który powstał w 2016 r. w Gdańsku i specjalizuje się w inwestycjach w projekty technologiczne o globalnym potencjale rozwojowym. Wspiera je dzięki pieniądzom z prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju programu BRIdge Alfa. 
https://www.pb.pl/pieniadze-na-wirtualne-meblowanie-936688 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common