Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - środa 1 sierpnia

01-08-2018, ostatnia aktualizacja 01-08-2018 07:30

Dziennik Gazeta Prawna


Halo, tu obniżki. Ceny telefonów znów spadają
Za większość towarów i usług płacimy więcej niż przed rokiem. Ale nie dotyczy to telekomunikacji. Inflacja w lipcu wyniosła 2 proc. - takie są wstępne szacunki Głównego Urzędu Statystycznego. Wzrost cen był więc podobny jak miesiąc wcześniej. Jedną z niewielu kategorii, w których ceny spadają jest telekomunikacja (inna to od lat odzież i obuwie). W największym stopniu dotyczy to sprzętu. W czerwcu jego ceny były o 12 proc. mniejsze niż rok wcześniej.
S. A9

Dzwonią i dzwonią, bo prawo nie działa
Tylko dwie kary za telemarketing bez zgody nałożono w Polsce od czasu zaostrzenia przepisów przed prawie czterema laty. Sami klienci też niezbyt chętnie zgłaszają naruszenia.
S. B4

Przyspieszenie gminnego internetu. W analogowym tempie
Prędkość łącza oferowanego przez publiczne hot spoty ma wzrosnąć 30-krotnie. Ale na efekty tej rewolucji poczekamy kilka lat. Samorządom chce finansowo pomóc Komisja Europejska, ale na razie musiała anulować konkurs dla gmin.
S. B7

[srodtytyl]Parkiet[/srodtytyl]
Facebook nie wpływa na biznesy innych spółek technologicznych
Wtorkową sesję walory Facebooka rozpoczęły od nieznacznej zwyżki, jednak kurs wciąż znajduje się w miejscu, do którego dotarł w rezultacie mocnego spadku po publikacji wyników kwartalnych. Popsuły one nastawienie inwestorów również do pozostałych spółek technologicznych, co widać na wykresie indeksy FANG (stworzonego na podstawie notowań Facebooka, Amazona, Netfliksa i Google).
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801554_FANG_%7C_Facebook_nie_wplywa_na_biznesy_innych_spolek_technologicznych.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu


Klabater myśli o giełdzie
Wnuczka CD Projektu, wydawca gier niezależnych, przed końcem roku może wyemitować akcje.
https://www.pb.pl/klabater-mysli-o-gieldzie-936347 (dostęp płatny)

Roboty zbudują polskie statki
Około 40 proc. załogi stoczni Crist to cudzoziemcy. Trudności w pozyskaniu kadr zachęcają firmę do automatyzacji produkcji. 2 tys. — tyle osób buduje statki dla klientów gdyńskiej spółki Crist. — Około 40 proc. to cudzoziemcy — 400 osób pochodzi z Ukrainy, mamy także pracowników z Białorusi, Indii i Wietnamu — mówi Ireneusz Ćwirko, prezes i jeden z właścicieli Crista. Z Wietnamu do Gdyni może wkrótce przyjechać 50 osób.
https://www.pb.pl/roboty-zbuduja-polskie-statki-936346 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common