Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Wyniki Apple w II kwartale 2018 r. stoją iPhone'm

Marta Rzeźnicka 01-08-2018, ostatnia aktualizacja 01-08-2018 07:55

Amerykańska giełda dobrze przyjęła wyniki Apple za II kwartał i pierwsze trzy kwartały 2018 roku obrachunkowego oraz zapowiedzi wyników w kolejnym trzymiesięcznym okresie. Podczas handlu posesyjnego w Nowym Jorku akcje firmy kierowanej przez Tima Cooka zyskiwały 4 procent przybliżając kapitalizację Apple do 1 biliona dolarów.

W II kwartale br. Apple wykazał 53,26 mld dol. przychodu, o 17,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny firmy urósł w nieznacznie wolniejszym tempie (o 17 proc.) do 12,7 mld dol., a zysk netto skoczył o 32 proc. do 11,52 mld dol. w kwartale.

Największy – 20-proc. - wzrost przychodów producent odnotował w segmencie smartfonów, choć sprzedało się na świecie tylko 1 proc. więcej iPhone'ów niż rok wcześniej, bo 41,3 mln sztuk (analitycy oczekiwali 41,6 mln). To znak, że statystyczne urządzenie sprzedaje się drożej, bo po 724 dol.. Częściowy wpływ ma tutaj ostatni flagowiec Apple - iPhone X, którego cena zaczyna się od 999 dol.

Ten najbardziej znany produkt Apple odpowiada za 56 proc. przychodów całego koncernu.

Wpływy ze sprzedaży dwóch pozostałych kategorii: iPadów i komputerów Mac spadły rok do roku o 5 proc. w obu przypadkach, choć tablety koncernu sprzedały się w większej liczbie (o 1 proc.).

Coraz większy udział w przychodach Apple mają usługi, do których należy ApplePay oraz inne rozliczne produkty, takie jak zegarki Apple Watch, Apple TV oraz produkty innych dostawców, które sprzedaje amerykański potentat. Cook podtrzymał, że do 2020 r. wpływy z usług podwoją się.

W kolejnym, ostatnim już kwartale obrachunkowego roku Apple, firma zanotuje według zarządu 60-62 mld dol. przychodu.Roczne przychody Apple wyniosłyby wówczas 262-264 mld dol.

Według członka zarządu ds. finansowych producenta, Luca Maestri, w minionym kwartale Apple wypłacił inwestorom 25 mld dol., z czego 20 mld dol. w postaci skupu akcji własnych.

Przeczytaj więcej o:  apple , iphone , Tim Cook

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common