Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

IDC: sprzedaż smartfonów w II kw. 2018 r. niższa rok do roku o 1,8 procent

Urszula Zielińska 01-08-2018, ostatnia aktualizacja 01-08-2018 08:03

W ślad za wynikami Apple za kwartał zakończony 30 czerwca br., firma analityczna IDC opublikowała dane o rynku smartfonów w II kwartale 2018 roku.

IDC szacuje, że w II kwartale br. na świecie sprzedało się 342 mln smartfonów, czyli o 1,8 proc. mniej niż przed rokiem. Jednocześnie jest to o nieco ponad 2 proc. więcej niż w I kw. br., gdy rynek skurczyć miał się o 2,9 proc..

Tym samym rynek smartfonów zmniejszył się w ujęciu rok do roku trzeci kwartał  z rzędu. Zdaniem badawczej firmy ten wynik to efekt ograniczenia zakupów przez mieszkańców krajów, gdzie nasycenie urządzeniami jest bardzo wysokie. IDC przekonuje przy tym, że na wielu krajach sprzedaż takich telefonów nadal rośnie i w sumie sprawią, że rynek wróci do wzrostów.

Jeśli IDC co do liczb ma rację, to według obliczeń rpkom.pl w I półroczu br. globalna sprzedaż telefonów z dotykowymi ekranami, łączących się z internetem wyniosła 676,3 mln sztuk, czyli o 2,3 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

Przy okazji publikacji wyników drugiego kwartału, IDC ogłosiło zmianę na podium. Według tej firmy chiński koncern Huawei wyparł w tym czasie Apple z drugiej pozycji, spychając amerykańską firmę na trzecie miejsce.

Największy wzrost sprzedaży zanotował Xiaomi. Pierwsze miejsce zachował Samsung, choć - jak szacuje IDC - sprzedał o 10,4 proc. egzemplarzy mniej niż rok temu.

Przeczytaj więcej o:  apple , huawei , IDC , samsung , smartfony

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common