Partnerzy serwisu:
T-Mobile
 
Plus

rpkom.pl - profesjonalnie o telekomunikacji

Przegląd prasy rpkom.pl - poniedziałek 30 lipca

30-07-2018, ostatnia aktualizacja 30-07-2018 07:30

 

Parkiet

Przetasowania na rynku sprzętu IT
W pierwszym półroczu w Polsce sprzedało się o 9 proc. mniej komputerów niż rok wcześniej – wynika z danych firmy badawczej IDC. – Rynek komputerów osobistych od wielu już lat cechuje trend spadkowy, przy czym negatywny trend mniej dotyka notebooki, a bardziej desktopy. Postawiliśmy na mobilność, stąd odwrót od komputera stacjonarnego – komentuje Damian Godos, analityk IDC. Dodaje, że dodatkowo w wielu zadaniach, do których kiedyś potrzebowaliśmy komputera, dziś świetnie sprawdza się smartfon (od sprawdzenia poczty aż po mniej wymagające gry) i dlatego przejął on częściowo zadania notebooka. – Twierdzenie, że „pecet umarł", jest oczywiście nieprawdziwe, a na rynku dostępna jest taka różnorodność maszyn, jak nigdy wcześniej – zaznacza ekspert IDC.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801481_Przetasowania__na_rynku_sprzetu_IT.html (dostęp płatny)

Użytkownicy sieci komórkowych dotknęli sufitu? Nie wszystkich
Dziesięciokrotnie w ciągu 2,5 roku urosło wykorzystanie mobilnej transmisji danych w sieci Orange Polska – pochwalił się telekom na korporacyjnym blogu. T-Mobile Polska, który prezentuje swoje dane tylko w takim ujęciu, zdradza, że w II kwartale tego roku wykorzystanie danych w całej sieci urosło mu o 200 proc., a w samej sieci LTE o 250 proc.. Jednak w innym ujęciu: z kwartału na kwartał ilość wykorzystywanego mobilnego internetu stabilizuje się. Widać to zarówno po tegorocznych wynikach sieci komórkowej Orange Polska w II kwartale br., jak i po danych udostępnionych nam za ten okres przez Grupę Cyfrowy Polsat. Jak poinformował w odpowiedzi na nasze pytania Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, w II kwartale br. użytkownicy telekomu przesłali przez sieć 159,5 petabajtów danych (159,5 mln gigabjatów po zaokrągleniu). To wzrost o nieco ponad 4 proc. w porównaniu z I kwartałem tego roku. Jak wyjaśnia Jabczyński, dane te nie obejmują wykorzystania sieci przez klientów Playa, korzystającego z umowy o roamingu krajowym.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/801482_Uzytkownicy_sieci_komorkowych_dotkneli_sufitu_Nie_wszystkich.html (dostęp płatny)

 

Puls Biznesu

Asseco i Comarch drą koty w sądzie
Oskarżenia o obstrukcję, nielegalne działania, naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa i pomówienie — to tylko preludium do kolejnej odsłony w wojnie o KSI.
https://www.pb.pl/asseco-i-comarch-dra-koty-w-sadzie-936156 (dostęp płatny)

...
Poprzednia
1 2 3 4 5 6

Przeczytaj więcej o:  przegląd prasy , rpkom.pl

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" zamieszczonego na stronie www.rp.pl/regulamin i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie www.rp.pl/licencja
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: 
Partnerzy merytoryczni:
Partnerzy serwisu:
 
 
T-Mobile
 
Plus
common